Luminoodle oraz Pronto 12 czyli oświetlenie i power bank wynalezione na nowo

Luminoodle oraz Pronto 12 od Power Practical
Gdy dostaję do testów coś produkcji Power Practical (którego dystrybutorem w Polsce jest Mobilo.pl, mogę być pewien, że będzie to mniej lub bardziej znany temat, ale potraktowany w niekonwencjonalny sposób. Tak się stało rownież teraz.

W moje ręce trafiły dwa wyjątkowe urządzenia, jedno to superpower bank Pronto 12, drugie to „świecąca taśma” Luminoodle.

Luminoodle

To 1,5 metrowa lina z ~26 diodami LED dającymi w sumie 180 lumenów światła o przyjaznej barwie, pobierając przy tym ze złącza USB jedyne 0,5 A (2,5 W mocy).

Dlaczego to takie fajne?
Zacznijmy od sposobu zasilania. Źródłem prądu może być dowolne gniazdko USB, czyli: komputer, ładowarka sieciowa lub samochodowa do iPhone, ale szczególnie każdy power bank USB. W połączeniu z wodoodpornością (IP-67, czyli płytkie zanurzenie do 30 minut) mamy idealne wyposażenie na kempingi, wyjazdy, imprezy ogrodowe czy oświetlenie trudno dostępnych miejsc i to bez ciągnięcia kabla zasilającego. A to dopiero początek listy cech nadających Luminoodle „supermocy”.

Luminoodle

Luminoodle przyda się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy doraźnie dobrego, przenośnego i łatwego w instalacji oświetlania, a nie zawsze mamy możliwość zasilania z sieci.

Więcej o Luminoodle od Power Practical dowiesz się z recenzji w MyApple

Pronto 12

Od tygodnia mam przyjemność testować prawdopodobnie pierwszy w Polsce egzemplarz superpower banku Pronto 12. Co w nim takiego super? Cech szczególnych jest kilka, a najważniejszą wg mojej opinii pozostawię na koniec.

  • Ma dużą pojemność 13 500 mAh (w przeliczeniu na 3,3 V).
  • Dzięki solidnej aluminiowej i gumowatej zatyczce obudowie jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia i warunki atmosferyczne.
  • Ma dwa porty USB o mocy 12 W każdy (2,4 A).
  • Ma wyjście 12 V o potężnej mocy 96 W (8 A).
  • W zestawie znajduje się adapter udający gniazdo zapalniczki (możemy zasilać urządzenia samochodowe).
  • Za sprawą 12 V zasilacza o mocy 60 W od zera do pełna ładuje się w uwaga… 1 godzinę!
  • Źródło energii stanowią ogniwa LiPo o łącznym napięciu 11,1 V i pojemności 4,5 Ah (50 Wh) co po przeliczeniu na woltaż typowych power banków daje 13 500 mAh.

Pronto 12

Więcej o
Pronto 12 od Power Practical dowiesz się z recenzji w Mój Mac.

Do testów dostarczył Mobilo.pl dystrybutor Power Practical w Polsce.

IMG_0995IMG_0991IMG_0986IMG_1002
blog comments powered by Disqus