Kolejne drobne oszustweko Googla?

Czy Googiel robi wszystko aby rozdrobnić udział iOS w rynku urządzeń mobilnych?Może nie wszystko, ale sporo…

Stats mobilne
Zauważyliście jak oszukuje w statystykach Google Analytics?
Fragmentoid
Podaje osobno ilość wywołań dla iPada, iPhona i iPoda Touch (jeżeli wybierzemy podział wg systemu operacyjnego), a dla „Fragmentoida” razem! Ewidentne upiększanie rzeczywistości. Może jeszcze powinni rozdzielić iPhona 4 od reszty iPhonów?.
Jak się do jednego swojego worka wrzuca wszystkie systemy i rodzaje urządzeń, a „obcemu” podstawia się 3 woreczki łatwiej wykazać, że „nasz” worek jest cięższy.

Teraz w statystykach pojawiły się osobno wpisy dla np. Safari/iPhone i inne dziwnie wyglądające: Mozilla Compatible Agent / iPhone.
Czyżby Google znalazł kolejny sposób na rozdrobnienie udziału w rynku systemu iOS i przeglądarki Safari?
PrzeglądarkiStatystyki przeglądarek mobilnych
No znalazł, ale dorobił też dość interesujące tłumaczenie. Ponoć jeżeli użytkownik dodał adres (URL) jako ikonkę do Springboardu w swoim iUrządzeniu to iOS traktuje taki link jako Aplikację Łebową i uruchamia jako osobny proces z innym oznaczeniem przeglądarki. Czyli przebił piłeczkę do Apple.

Ile zamieszania to spowodowało można sprawdzić wpisując w Google frazę: Mozilla Compatible Agent / iPhone.

Ma to też pewnie zalety - można zobaczyć czy nasza strona jest tak popularna, że dostęp do niej użytkownicy chcą sobie ułatwić umieszczając link bezpośrednio na Springboardzie w swoim iUstrojstwie. Dla MacWyznawca.pl wygląda to całkiem nieźle ;-)