5x5+4? Zapowiedź konferencji Apple na 4 października…

Tim Cook
Zawsze dobrze poinformowany i rzadko się mylący (oraz rzadko plotkujący) serwis All Things D donosi, że Apple planuje medialne wystąpienie prowadzone przez naszego „nowego” CEO Tima Cooka na 4 października.
Wydaje się to bardzo prawdopodobne, bo na jesień Jobs zapowiadał premierę iOS 5 i iCloud (a jesień rozpoczyna się jeszcze w tym tygodniu). iOS 5 jest już na finiszu i miał wyjątkowo dużo wersji beta (już jest 7), a na jutro zapowiadają wersję GM (Apple ostrzegło deweloperów, że 22 września wyczyści dane przechowywane w iCloud, co by świadczyło o wypuszczeniu jeszcze tego samego dnia wersji GM). Jeżeli tak będzie, to pewnie zaczną już przyjmować do testów aplikacje przeznaczone dla iOS5, a robią to zazwyczaj na 10-14 dni przed premierą nowego systemu. Czyli jest spora szansa, że poza prezentacją systemu będzie on tego samego dnia dostępny już dla ogółu.
Nie sądzę, aby tylko na samym systemie i „chmurze” się skończyło (choć to i tak będą duże, a nawet bardzo duże wydarzenia). Wszyscy spodziewają się premiery nowego iPhona (5)… Czy tylko iPhone 5? Czy może jakiś jeszcze jakaś wersja dla ubogich (w końcu ciągle sprzedawany iPhone 3GS mógłby udać się na zasłużoną emeryturę)? Osobiście stawiam na nowego super-hiper iPhona 5 i okrojoną do 8GB pamięci flash wersję iPhona 4 (podobnie zrobiono z iPhone 3GS). Bo niby PoCo konstruować nowe cudo gdy Apple ma sprawdzone i całkiem jeszcze rześkie, będące w produkcji urządzenie, a 8GB pamięci masowej w dobie iCloud powinno być wystarczające i odczuwalnie obniżyć jego cenę…
Jeszcze 2 tygodnie i się przekonamy...