AutoCAD LT 2012 w Mac App Store...

AutoCAD LT 2012 Mac

Chyba wiem kto się ucieszy… To zresztą dobra (choć nie bez łyżki dziegciu w tej beczce miodu) wiadomość nie tylko dla użytkowników CADów na Mac OS.
Autodesk
na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział dostępność najnowszych wersji swoich CADowych produktow dla Mac OS. Do tego potwierdził zgodność z OS X Lion. Są to: AutoCAD 2012 for Mac oraz AutoCAD LT 2012 for Mac
Jest też zła wiadomość… AutoCAD LT 2012 for Mac jest obecnie do kupienia za pomocą Mac App Store tylko w USA i Kanadzie (899,99$), ale z czasem ma się to zmienić. Czyli nam tu w Polsce trzeba będzie jeszcze poczekać na dostępność programu.
Na razie Autodesk nie zamierza sprzedawać „grubej” wersji AutoCAD 2012 for Mac w MAS. Jest ona dostępna mi. w ich własnym sklepie on-line w cenie od 3 995$.

Umieszczenie bądź co bądź drogiego i bardzo profesjonalnego AutoCAD LT 2012 for Mac w Mac App Store przez dużą firmę softwarową jest sporym zaskoczeniem i oby zmotywowało inne duże firmy do takiego kroku (choć ograniczanie dostępności programu zależnie od kraju nie powinno być naśladowane).
Zobaczymy jaki następny gigant softwarowy się zdecyduje na taki ruch...