Również zachwycam się Mailem w Lwie...

Mail z Lwem
Serio, serio… Kiedyś długo musiałem przekonywać się do wyświetlania wiadomości w wątkach (jakoś koło 10.4-10.5 się przekonałem). Teraz do „Uporządkuj wg rozmowy” przekonałem się od razu (pomimo, że z prywatniej korespondencji nadal odpisuję pod cytatem). Ale musiałem dokonać paru udoskonaleń ;-)Na początku trochę drażnił mnie Pasek boczny (Sidebar). Ponieważ mam wiele kont i kilka dodatkowych teczek na maile musiałem często go rozwijać i chować (bo ekran niezbyt wielki). Dopiero po paru godzinach zauważyłem, że przecież jest Pasek ulubionych! Szybko umieściłem w nim najważniejsze teczki i konta. Do tego teczki zawierające podkatalogi lub konta mają rozwijane menu z którego można wybrać konkretne zawarte w niej elementy. Najlepiej widać to na załączonym obrazku:
Skrzynki na belce Mail

Następnie poszukałem metody na zmniejszenie ikonek w Pasku bocznym. Przedtem się ustawiało ich wielkość w Mailu, a teraz ta opcja gdzieś zaginęła.
Odnalazłem ją w Preferencjach systemowych! Należy wejść w nich do: Ogólne i tam znaleźć: Ikony na pasku bocznym (można wybrać małe, średnie, duże), Działa to na wszystkie elementy systemu i zgodne programy. Wybrałem sobie: Małe (w Finderze też fajniej wyglądają).

Kolejna przydatna opcja, która zwiększa użyteczność Maila (a zwłaszcza Porządkowania wg rozmowy) to możliwość włączenia wyświetlania wszystkich powiązanych wiadomości w wątku rozmowy. Przydatne np. jak się przegląda teczkę z pocztą przychodzącą lub wychodzącą. Przy załączeniu tej opcji wydać zarówno wiadomości otrzymane jaki i wysłane z tego samego wątku (tło tych powiązanych jest lekko ciemniejsze).
Aby to włączyć należy wejść w preferencje Maila, Widok i na dole w wyświetlaniu rozmów włączyć: Uwzględnij powiązane wiadomości.