Coraz więcej polskich bajek na iPhona

Slonce i Swinki
Czy tylko mi wydają się podobne? ;-)
Słońce: Bajka z lektorem, dla dzieci” to pierwsza polska (i po polsku) bajka jaka pojawiła się w App Store.
Jak to przy przecieraniu szlaków trochę potrwało zanim bajka „dojrzała” ;-) Niestety polski rynek nie pozwala na „wyżycie” z bajek. Pierwsza pozycja w kategorii „Książki” to kilka (nawet 4-6) sprzedanych programów dziennie. Pierwsza pozycja na Top Liście ogólnej to kilkadziesiąt sprzedaży dziennie (w App Store PL)
My się tym nie zraziliśmy i tak powstała kolejna bajka na polski rynek (obecnie już dwujęzyczna): „Sarenka: Bajka z lektorem i układanką”.
Cieszę się, że inni również chcą popularyzować iOS wśród polskich rodziców bo wiem, że to ciągle (ale mam nadzieję, że już nie długo) częściowo wolontariat. I wcale się nie czepiam! ;-) Podobne są, ale to chyba świadczy o dość optymalnym rozplanowaniu ekranu naszego Słońca ;-) Zresztą zbyt wielu kombinacji nie ma i możliwe, że autorzy „Świnek” nigdy nie widzieli „Słońca”.
mzl.jsubfkox.320x480-75Słońce: Bajka z lektorem, dla dzieci na iPhone i iPada
My postawiliśmy na prawdziwe obrazy, poza guzikami (i moim parowozem w „Sarence”) nie ma w bajkach grafiki „komputerowej” nawet tła są „naturalne”. Ale to wymaga znacznych nakładów pracy i czasu (co dodatkowo niweluje opłacalność wydawnictwa w PL).

Słonce niebawem też doczeka się wersji dwujęzycznej i już od dawna jest w wersji uniwersalnej na iPada i iPhona.

Sarenkę (druga polska bajka w App Store) zrobiliśmy inaczej i wzbogaciliśmy o prostą układankę (też jest uniwersalna: iPhone, iPad). A parowóz z pociągiem (i wszystkie ikonki) narysowałem osobiście (niestety „komputerowo) ;-)
Sarenka: Bajka z lektorem i układanką dla iPhone i iPada

Jeżeli ktoś zechce kody na darmowe pobranie Słońca lub Sarenki z App Store (mam po 3 do rozdania) to proszę pisać w komentarzach (potem będę potrzebował e-maila aby wysłać kod). Decyduje kolejność komentarzy.