W oczekiwaniu na świeższe powietrze [aktualizacja]

Czyli: coraz więcej plotek o MacBook Air...
Wszystkie spekulacje sprowadzają się do terminu „okazania” nowych MacBook Air zaraz po premierze Mac OS 10.7 Lwem zwanym. Już kilku dużych sprzedawców raportuje brak MacBook Air w magazynach, co by nieodległy termin premiery nowych modeli tylko potwierdzało. Jak to z plotkami bywa: pożyjemy zobaczymy...
Air w ostatnim wcieleniu okazały się być wielkim sukcesem (szacunkowo 15 milionów sztuk sprzedanych tylko w tym roku). MacBook (te plastikowe „białasy” bez pro) od bardzo dawna wydaje się być zapomniany przez Apple i sprawia mu więcej problemów niż inne modele z powodu plastikowej obudowy. MacBook Pro 13" nie jest tani (i całkiem zasługuje na „pro” w nazwie)...
Sporo plotek jest o też nowych jeszcze szybszych pamięciach flash, które mają być użyte w nowych Air jako dyski SSD (i to zalutowane na stałe, a nie wymienne jak obecnie).
Jak by to połączyć w całość, to ukazuje mi się taki obrazek:
MacBook Air zastąpi „Białasa” (będą w ofercie „tanie” modele).
MacBook Air będzie miał dyski jak obecnie niezbyt pojemne za to bardzo szybkie.
MacBook Air będzie maił szybszy procesor, ale dzięki większemu akku (kosztem miejsca na wymienne dyski SSD) będzie nadal rekordzistą pod względem czasu pracy.
MacBook Air będzie miał złącze Thunderbolt co pozwoli używać go również w poważniejszych pod względem ilości danych, zastosowaniach.
MacBook Air będzie mocno korzystał z iCloud wbudowanego w Lwa (ze względu na oszczędzanie miejsca na małym dysku SSD). Możliwe, że Mac OS 10.7 będzie ciut zmodyfikowany pod Air'a.
Apple nie wyrobi się z produkcją, zamówienia jak to ostatnio często bywa przerosną możliwości produkcji...

[aktualizacja]
Już od jakiegoś czasu obecne modele MacBook Pro mają slot na karty SDHC. Jeżeli te złącze pojawi się w w MacBook Air, da to możliwość dość taniego i bardzo wygodnego powiększenia ilości miejsca na dane jakie możemy mieć zawsze przy sobie i to bez dostępu do netu...
Karty SDHC 32GB są już powszechnie dostępne i cena ich nie powala, a i pojemniejsze karty pojawiają się i w miarę ich upowszechnienia również mogą potanieć.
[/aktualizacja]

MacBook Air stanie się kandydatem do zastąpienia mojego 4 letniego już MacBooka „białaska” ;-)

A Wy dacie się namówić na jakieś spekulacje?

MacBook Air 2 prototype..