No i stało się! Apple Store PL otwarty!

Apple StorePL Ikonka
Stało się to co od wielu lat (stanowczo za długo) było wyczekiwane i co przepowiadały różne symptomy i plotki.
Apple
oficjalnie otworzył swój sklep internetowy w Polsce. Wydażyło się to w „przepowiadanym” przez plotki terminie.
Co to dla nas znaczy?
Prestiż - w kocu jest jeszcze kilka krajów w Europie jakie nie mają własnego sklepu Apple (np. Grecja ;-))
Ceny - nie niższe u Apple, ale stabilniejsze oraz obniżki w innych kanałach sprzedaży. Większość reselerów może z Apple Store konkurować tylko cenowo.
Dostęp do specjalnych konfiguracji (choć ta opcja jeszcze nie daje takiej swobody jak np. w Apple Store US a w przypadku MacBook Air link: Skonfiguruj swojego MacBooka Air już teraz nie działa). Można zamówić komputer w wybranej konfiguracji prosto od Apple i z Applowską gwarancją (choć w Polsce w przypadku dodatków nie zawsze się to kalkuluje).
Dobre terminy realizacji i pewne informacje o nich. Na razie najgorszy termin jaki znalazłem to 3 dni (MacBook Air 13 i Mac Pro 12 rdzeni). Większość komputerów i akcesoriów jest w magazynie.
Dedykacje - można zamówić wybrane produkty z wygrawerowanym napisem i w specjalnym podarunkowym opakowaniu. To fajna rzecz, zwłaszcza że usługa jest darmowa, a jak znam normy jakości Apple to dołączona do pudełka karteczka z dedykacją czy czerwona wstążka muszą być prima sort ;-)

Nasz sklep PL jest wyraźnie przerabiany z niemieckiego czego śladu udało mi się znaleźć np tu:
Apple Store PL-DE

Jeżeli za komputer u Apple przyjdzie mi zapłacić jakieś 1-2% więcej niż u reselera to raczej przy następnym zakupie wybiorę dostawę prosto od Apple. Jeszcze tylko muszę wyjaśnić sprawę faktur. Już w danych konta można wpisać nazwę firmy i zaznaczyć, np. że adres dostawy jest adresem firmowym (dostawa do 17) ale nadal nie znalazłem miejsca na wpisanie NIP (ciągle upycham go w informacji o adresie).

Jestem ciekaw wrażeń pierwszych kupujących - jak się wśród Was jakiś znajdzie będę wdzięczny za informację jak to się odbyło…