Bilkom: bardzo dobry rozkład jazdy pociągów

Zrzut ekranu 2012-06-6 o 16.02.09
Dość często korzystam z połączeń kolejowych. Praktycznie nie używam samochodu. Jeżdżę rowerem, a na dalsze odległości pociągiem. Wiadomo, że iPhone w takiej podróży bardzo się przydaje. Rozkład jazdy PKP był często otwieraną stroną.
Już nie będzie…Wczoraj (ponoć z okazji „Euro…”) pojawił się w App Store program Bilkom niemieckiej firmy HaCon Ingenieurges. mbH odpowiedzialnej również za „naszą” polską webową wyszukiwarkę połączeń. Z miejsca go zainstalowałem w iPhone i jestem oczarowany!
Program ma wszystkie znane z webowej wersji (tej lepszej z 2012 w adresie) funkcje i wiele dodatków. W zasadzie jest wszystko co może się przydać i sporo więcej.
Na mnie duże wrażenie wywarło gdy zaplanowałem „podróż” z bieżącej lokalizacji do Wrocławia. Mieszkam jakieś 2km od stacji więc program zaproponował dojazd rowerem 2,3km do stacji i dalej już pociągiem. Zupełnie tak jak to robię do tej pory ;-)
Poza rozkładem i planowaniem podróży możemy zobaczyć jej przebieg na mapie, ewentualne utrudnienia i związane z nimi opóźnienia. Zaplanowane połączenia możemy dodać do kalendarza (dodaje z rozpiską przesiadek) i do „ulubionych”. Do „ulubionych” można dodać też często używane lokalizacje docelowe. Zaskoczyła mnie ikonka aparatu. Kryje się pod nią „rozszerzona rzeczywistość” dzięki której „namierzymy” stacje (program podaje odległości i połączenia jakie możemy z danej stacji uzyskać).
Program jest bardzo ładnie zaprojektowany, informacje może podawać w szczegółowy lub uproszczony sposób i działa szybko nawet przez EDGE.
Wszystkim, którzy nawet sporadycznie jeżdżą koleją polecam mieć ten program w swoim iPhone!

IMG_2891IMG_2893IMG_2894IMG_2895