FormatStripper: Oczyść kopiowany tekst

FormatStripper
Często musimy skopiować i wkleić skądś dokądś tekst. Często jest on w jakiś sposób sformatowany, ma dziwną czcionkę, wielkość itp. Nie każdy program gdzie chcemy taki tekst wkleić udostępnia w menu Edycja funkcję Wklej i dostosuj styl (Kalafior+Półwanny+Podnośnik+V). Co wtedy zrobić aby było szybko i wygodnie?Użyć programu FormatStripper, który jest teraz przeceniony na zero €!
Jest to prościutki programik, który po uruchomieniu dodaje swoje menu do belki (można zaznaczyć opcję aby uruchamiał się zawsze po starcie). Aby zaczął działać i usuwać styl lub zmieniać wielkość liter w kopiowanym tekście musimy jeszcze włączyć Active (lub wyłączyć aby nie przeszkadzał). Program oczyszcza teks ze stylu w momencie kopiowania, nie wklejania.
Dla mnie ten programik jest wielce użyteczny, bo często mam do czynienia z programami niemającymi funkcji Wklej i dostosuj styl (np. FileMaker, Intaglio). Przydaje się też przy kopiowaniu danych do faktury nadesłanych mailem (jak czasem ktoś obarczony manią wielkości luby wszystko wpisywać wielkimi literami ;-)).

Polecam: FormatStripper w Mac App Store

FormatStripper 1