GLONASS w iPhone 4s!

GLONASS

To, że rosyjscy przywódcy lubią Apple już wiemy. To, że się odgrażali, że nie dopuszczą na swój rynek urządzeń niewspółdziałających z dopiero co uruchomionym ich system nawigacji satelitarnej też już wiedziałem.Ale, że iPhone 4s będzie jednym z pierwszych telefonów wspierających system GLONASS to mnie zaskoczyło. Smaczku sprawie dodaje fakt, że Apple zaraz po wypuszczeniu iPhona 4s nie przyznało się do tego w danych technicznych. Informacja o wsparciu dla GLONASS pojawiła się chyba dopiero przedwczoraj. Informacji tej nadal nie podaje np. niemiecka storna Apple.
Oczywiście od „przybytku głowa nie boli” i cieszę się, że GPS utracił swój monopol w iPhone 4s. Zawsze lepiej mieć alternatywę (na wypadek awarii lub akcji militarnej i zakłócania GPS co się zdarzało), dodatkowo odbiorniki nawigacji satelitarnej współpracujące z oboma systemami (w sumie to już ponad 50 satelitów ~31 GPS i ~21 GLONASS) potrafią z większą dokładnością ustalać pozycję na podstawie danych dostarczanych jednocześnie z obu systemów (cywilnie obecnie nawet z precyzją poniżej 3m).

Zrzut ekranu 2011-10-21 o 11.43.28Zrzut ekranu 2011-10-21 o 11.53.10

Czy szczęśliwi posiadacze iPhonów 4s mogą coś napisać o swoich doświadczeniach z lokalizacją? Szybciej? Dokładniej? Bez zmian?