HDR na niby (ale gratis)

REXiG HDR Camera Ikonka

REXiG HDR Camera to program do zdjęć udający tylko tryb HDR co nie znaczy, że nie może być przydatny.Program jest do 18 sierpnia za dostępny za darmo, a swoją premierę miał tydzień temu.
Normalny tryb HDR polega na wykonaniu przez aparat dwóch (lub więcej) zdjęć różniących się parametrami naświetlania (jedno jakby ciemniejsze, drugie jaśniejsze) a potem połączeniu je w taki sposób, aby niedoświetlone lub prześwietlone obszary zastąpić lepszymi z drugiego zdjęcia.
Ten program tego nie robi (pracuje na jednym zdjęciu) ale w fajny sposób pozwala się pobawić właśnie rozjaśnianiem lub ściemnianiem jasnych i ciemnych elementów obrazu.
Do dyspozycji mamy dwa tryby pracy: Easy gdzie wybieramy efekt „HDR” z listy presetów (mają ikonki, które od razu pozwalają się zorientować na jak będzie wyglądał obraz po przetworzeniu) i Pro gdzie suwakami ustawiamy „ekspozycję” osobno dla ciemnych i jasnych elementów zdjęcia oraz „próg odcięcia” czyli parametr rozróżniający jasne strefy od ciemnych. Kolejna funkcja to redukcja szumów (czasem nawet się sprawdza). Poza zabawą w „HDR” możemy skorygować: nasycenie kolorów, jasność, kontrast oraz balans koloru i to są chyba najprzydatniejsze funkcje tego programu.
Program jest spolszczony, ale chyba komputerowo bo dziwacznie dość.

Polecam dopóki jest za damo. REXiG HDR Camera w App Store
REXiG HDR Camera easyREXiG HDR Camera redukcja szumów
REXiG HDR Camera proREXiG HDR Camera efekt