Nadzieja dla HP (czego HP powinien się trzymać)

HP 12c Financial Calculator
Tak, są rzeczy jakie HaPekowi się udały: kalkulatory. HP 12c Financial Calculator to chyba największy sukces HP, miałem go i bardzo sobie ceniłem, a dziś model ten obchodzi swoje 30 urodziny będąc cały czas w produkcji!HP 12c we wczesnych latach 90 zeszłego wieku był lekarstwem na ciągłe pożyczanie kalkulatorów na studiach. Kupiłem go za wyjątkowo niską cenę, bo sprzedawca myślał, że jest popsuty - nie liczył i nie maił klawisza „równa się”. Nie maił bo to porządny kalkulator działający w RPN (odwrotnej notacji polskiej). W tych czasach zaawansowany kalkulator był jeszcze luksusem, mieć a nie pożyczyć to też było nieładnie. Ja chętnie bym pożyczał go, ale nikt nie chciał i w ten sposób miałem spokój i czyste sumienie.

HP świętuje 30 rocznicę HP 12c Financial Calculator wprowadzając od sprzedaży specjalną limitowaną wersję HP 12c 30th Anniversary Financial Calculator. Poza okolicznościową grawerką i kolejnym numerem w limitowanej serii jest wg zapewnień producenta 100 razy szybszy w obliczeniach od swojej nieświątecznej wersji. Brzmi to śmiesznie, ale ja pamiętam jak pewnie obliczenia czy programy (to kalkulator programowalny) potrafiły trwać kilkanaście sekund, a nawet więcej ;-)

Na razie nie wydam 80$ na ten limitowany luksus - wystarczyć mi musi emulator tego kalkulatora w iPhone i mój własny QSCalcRPN też w iPhone… Oryginał jakoś koło 1997 roku zamieniłem na 8MB RAM do Apple PowerBook Duo ;-)

HP 12c 30th Anniversary Financial Calculator

No OK, parę drukarek HP też miał fajnych, np. seria Laser Jet 4000 - mam jedną już kilka lat (a kupiłem używaną). Zużywam jeden toner na 3 lata, a drukuję kilka faktury dziennie ;-)