Infinity Blade II iOS Killer Game już jest! [aktualizacja]

InfinityBlade2
Infinity Blade II zapowiadany jako killer app podczas prezentacji iPhona 4s i wykorzystująca do granic obecnie poznane możliwości tegoż, jest już dostępna w App Store.Nie jestem fanem gier, jak już to lubię takie na 5 minutek do kolejki na poczcie, ale czasem coś czym można podrażnić posiadaczy telefonów „za złotówkę” z systemem od Googla lub M$ trzeba mieć (Infinity Blade II jest reklamowany jako dostępny tylko na iOS). No i ponieważ obecna cena jest sporo niższa od zapowiadanej skusiłem się.
Jako niewytrawny gracz trochę się bałem, że poza wstępem i pierwszą „planszą” nic nie zobaczę, ale jakimś cudem dzięki systemowi podpowiedzi dotarłem już (w ciągu 15 min) do poziomu drugiego.
Na iPhone 4s grafika powala… Choć sama gra działa już od iPhona 3GS i iPada 1. Gra jak już wspomniałem przynajmniej na początku jest nawet dla bardzo okazjonalnego gracza grywalna. Dalej pewnie nie będzie już tak przyjemnie i wprawieni w zabijaniu „bosów” gracze znajdą satysfakcję.
Obawiam się, że do gry przyda się zapasowe zasilanie, bo telefon się grzeje, a podpięty zasilacz nie daje rady, iPhone 4s podbierał również prąd z akku. No ale wcale mnie to nie dziwi...Na iPadzie 1 gra działa również dobrze, ale grafika jakby niższej rozdzielczości, ma prostsze cieniowanie i trochę mniej klatek na sekundę osiąga, lecz w grze to wcale nie przeszkadza. Dodatkowo Infinity Blade II pięknie wykorzystuje iCloud! Możemy grać zamiennie na kilku urządzeniach z zainstalowanym IB2 i powiązanych z tym samym kontem iCloud. Tam gdzie skończyłem grać na iPhone 4s to zacząłem na iPadzie i odwrotnie. Bardzo fajne.

Porównanie iPad 1 (po lewej) - iPhone 4s (po kliknięciu pełna rozdzielczość):


IB2 iPad 1 23daIB2 iPhone 4s 23da.PNG

Oto ekrany z iPhona 4s jakie udało mi się zrobić podczas gry (po kliknięciu pełna rozdzielczość):

Infinity Blade II 1
Infinity Blade II 2
Infinity Blade II 3
Infinity Blade II 4