Mail w iOS 7 i jego „tajemnice”… nie tylko w firmach go pokochają!

Mail w iOS 7

Nowość w Mail dla iOS 7 nie ograniczają się tylko do teczki VIP i nowych niebieskich ikonek… to jeszcze jeden ale znaczący dodatek jaki spodoba się nie tylko w firmach.Nie jestem zbyt spostrzegawczy i dociekliwy więc zajęło mi trochę czasu zanim dostrzegłem napis „Edycja” w Mail przy skrzynkach pocztowych.

Mail iOS 7

Zaintrygowany puknąłem w niego i zobaczyłem, że mogę swobodnie zmieniać kolejność skrzynek pocztowych. Nic specjalnie ciekawego. Dopiero jak przewinąłem ekran niżej pojawiły się intrygujące rzeczy:

Mail-iOS7-2

Pojawiło się sześć ukrytych teczek specjalnych (jak na obrazku powyżej) i możliwość dodania kolejnych. Od razu zaznaczyłem teczkę „Nieczytane” bo bardzo ułatwia to przegląd i selekcję poczty. Kolejne interesujące mnie to „Wszystkie wysłane” i „Wszystkie robocze”. Ale jeszcze ciekawiej zrobiło się po puknięciu w „Dodaj skrzynkę”. Tu zależnie od rodzaju konta pocztowego jakie wskażemy mamy dość skromne (przy kontach POP) lub rozbudowane możliwości przy kontach IMAP:

Mail-iOS7-4Mail-iOS7-3

Konto IMAP w połączeniu z regułami na serwerze pozawala na zaawansowane sortowanie poczty. Takie „luksusy” posiadają darmowe konta np. iCloud i gmail ale i większość komercyjnych czy wewnątrzfirmowych usług. Jak widać na gmailu mam osobną teczkę na wiadomości z listy dyskusyjnej Apple „szarlotka” i ją postanowiłem dodać do teczek widocznych w Mail iOS 7.
Po porządkach w skrzynkach i dodaniu nowości mój Mail po uruchomieniu wygląda tak:

Mail-iOS7-5

Jak zakładać reguły w gmail dowiecie się z dokumentacji Googla. O iCloud postaram się jeszcze napisać ale sami możecie poeksperymentować logując się do swojej poczty przez www.icloud.com.

A! Jeszcze jedna rzecz w Mail dla iOS 7 mnie ucieszyła… ukłon w stronę poprawnie odpisujących pod cytatem (bo tak powinno się robić i już ;-)). Zobacz jak Mail ładnie zwija „w harmonijkę” poprzednią cytowaną korespondencję.