Maps Connect czyli mapy Apple dla biznesu…

Apple Maps Connec

Dziś na Twitterze w nocy zobaczyłem wpis Craiga Federighia (tak to ten z największym poczuciem humoru na konferencjach Apple) z interesującym (zwłaszcza firmy) linkiem. Oczywiście podążyłem tym tropem.


Początek wydawał się bardzo obiecujący. Po prostu małe firmy mogą zgłaszać się do Apple Maps i potem edytować swoje dane.

Apple Maps Connect

Dla dużych firm też coś jest ale o tym później.

Wygląda to tak:
Logujemy się za pomocą naszego (najlepiej firmowego jak mamy) Apple ID i sprawdzamy czy Apple Maps już może coś wiedzą o naszej firmie.

Apple Maps Connect

O mojej obecnej firmie Apple Maps nic nie wiedzą za to znalazły dwie już niedziałające (od wielu lat) jej wcielenia…

Apple Maps Connect

Choć Apple poinformowało o tym, że raczej mi się nie uda to spróbowałem dodać obecną działalność do map:

Apple Maps Connect

Jak się domyślacie na przeszkodzie stanęło nieedytowalne pole obrysowane na czerwono. No nic pozostanie czekać aż przetestują działanie systemu na Amerykanach ;-)
Dalsza części procedury (w skrócie). Apple weryfikuje numer tel. podając na niego kod pin. Dalej podajemy lokalizację, rodzaj działalności, godziny otwarcie dla poszczególnych dni oraz adresy internetowe (nie tylko firmowej strony www ale i np. profili społecznościowych). Prawdopodobnie potem zgłoszenie musi jeszcze przejść dalszą weryfikację u Apple.

Druga może nawet ciekawsza zwłaszcza dla użytkowników cześć serwisu dotyczy nawigacji wewnątrz budynków!

Apple Maps Connect

Tu są znacznie większe ograniczenia. Apple dopuszcza (przynajmniej na razie) do tej części systemu tylko naprawdę duże i często odwiedzane miejsca:

Apple Maps Connect

Firmy czy organizacje, które spełniają kryteria będą mogły uruchomić precyzyjną nawigację wewnątrz pomieszczeń i inne usługi oparte prawdopodobnie o iBeacon i namierzanie WiFi. Więcej pewnie dowiemy się niebawem.