Garmin nadal rozwija Navigon MobileNavigatora…

NAVIGON MobileNavigator Europe Ikonka
Garmin na targach IFA consumer electronics w Berlinie zapowiedział swoje najbliższe plany dotyczące rozwijanego przez niedawno przejętą przez niego firmę NAVIGON: MobileNavigatora.Wbrew obawą, że przejęcie „konkurenta” nie może wyjść produktom przejmowanej firmy na dobre, kierunek rozwoju zapowiada się interesująco. Jedynie nie podane jeszcze zasady aktualizacji i ceny na nowe usługi mogą powodować pewne obawy. Ale nie martwmy się na zapas. Program ma być zaktualizowany do wersji 2.0 jesienią tego roku.

Co już wiadomo o nowościach:
  • Zarządzanie mapami - możliwość wyboru jakie obszary map mają być załadowane do naszego iUrządzenia. Wiadomo jaki problem sprawia aktualizacja MobileNavigatora EU (prawie 2GB) posiadaczom iPhonów z 8GB Flash - wiem bo do niedawna takiego używałem.
  • Kwartalna aktualizacja map - za jednorazową opłatą do końca „życia” programu mamy otrzymywać co 3 miesiąca nowe zaktualizowane mapy i listy POI. Niestety nie znalazłem jeszcze informacji o wysokości tej opłaty. Teraz też mieliśmy aktualizacje map gratis, ale nie były tak częste i nie było określonych zasad jak długo będziemy dostawać nowe mapy. Wietrzę tu pewien wybieg, ale sama zasada jednorazowej opłaty za gwarancję aktualizacji „na zawsze” wydaje się miła.
  • Zmiany w interfejsie - producent zapowiada wprowadzenie prostszych do nawigacji menu z wykorzystaniem gestów wielodotykowych. Kolejnym ułatwieniem ma być rozdzielenie dotychczasowego guzika Opcje na dwa: osobny dla ustawień i osobny dla opcji nawigacji.

Osobiście używałem Navigona jeszcze zanim pojawił się na iPhone (dedykowane urządzenia), a i na iOS byłem jednym z pierwszych kupujących, więc na dalsze nowinki i samą aktualizację czekam z niecierpliwością…

MobileNavigator