iPhone i „elektroniczne zabawki”! Książka od wydawnictwa Helion

Projekty elektroniczne na iPhone i iPad. Niekonwencjonalne gadżety z technologią Arduino i techBASIC

Jestem tak stary, że pamiętam Świat bez iPhona… ba! Nawet pamiętam Świat bez komputerów osobistych! Co ja robiłem w tych strasznych czasach? Nie grałem w piłkę lecz bawiłem się „Młodym chemikiem” robiąc sporo zniszczeń w domu (teraz takiego zestawu nie dopuszczą do sprzedaży), bawiłem się z Tatą projektami z książki „Elektroniczne zabawki” (większość nie działała), majsterkowałem i robiłem modele latające. A jak być elektronikiem i majsterkowiczem w czasach iPhona i iPada?Po przeczytaniu książki „Projekty elektroniczne na iPhone i iPad. Niekonwencjonalne gadżety z technologią Arduino i techBASIC” sądzę, że jeszcze łatwiej i fajniej niż kiedyś!
Autor opisywanej książki wydanej przez Helion (Mike Westerfield) wzbudził mój podziw i szacunek jak przeczytałem opis konstrukcji modelu rakiety, którą wystrzeliwał iPhona (swojej żony). Jest lepszy ode mnie! Jak tylko do modelu samolotu RC własnej konstrukcji odważyłem się podczepić iPhona ale rakieta? Pełen szacun! :-)

Co znajdziecie w książce „Projekty elektroniczne na iPhone i iPad…” ? Jest tu kilkanaście projektów i jeszcze więcej pomysłów w których iPhone (iPad) jest komputerem centralnym. Większość z projektów wymaga również dodatkowego sprzętu (w końcu chodzi o projekty elektroniczne gdzie iPhone jest najważniejszym ale tylko jednym z wielu elementów). Przydaje się też pewna widza z fizyki i programowania w jakimś języku (ale bez obaw, autor wszystko opisuje w bardzo przystępny sposób).

Teraz ostrzeżenie (i nie chodzi tu o loty iPhona): istnieje spore ryzyko, że zakup tej książki nie będzie ostatnim wydatkiem z nią związanym… ale to już będzie zależało od Was ;-)

Więcej dowiesz się z wpisu:
Jak być elektronikiem i majsterkowiczem w czasach iPhona i iPada?
Rakieta z iPhone