RFLKT+ jako pomost z ANT+ do Bluetooth LE

RFLKT+ ANT+
Pewnie widzieliście moje wpisy o RFLKT+ od firmy Wahoo Fitness (tutaj i na Apple-User.pl). Pisałem w nich o zaletach RFLKT+ jako „komputera” rowerowego do iPhone. Niestety podczas tamtych testów nie miałem dostępu do sportowych urządzeń bezprzewodowego standardu ANT+ aby przetestować wszystkie zalety RFLKT+. Teraz już mam (przynajmniej do jednego)…Udało mi się zdobyć pulsometr z zestawu Holux GR-260 PRO właśnie w standardzie ANT+ i od razu wziąłem się za testy.
Okazało się, że używanie urządzeń ANT+ z iPhonem za pomocą „pomostu” w postaci RFLKT+ jest proste i stabilne. Zresztą dla posiadaczy iPhonów ze złączem Lightning to obecnie jedyne wyjście. Na rynku nie ma adapterów ANT+ dla tego złącza (są dla starszych iPhonów ze złączem Apple 30 pin).
Aby sparować mój nowy pulsometr wystarczyło włączyć RFLKT+, założyć „na klatę” pulsometr i puknąć w „Add New Sensor” w programie Wahoo Fitness. Na pojawienie się nowego urządzenia musiałem poczekać trochę dłużej niż zwykłe (koło 30 sek.) ale taka jest uroda urządzeń ANT+. Po dodaniu i przypisaniu go do odpowiednich „aktywności” mogłem przystąpić do testów w terenie.

2014-05-15 20.33.47

Podczas wczorajszej (w sumie półtoragodzinnej) wyprawy pulsometr ANT+ spisywał się bez zastrzeżeń. Zresztą sami zobaczcie: Thursday Bike ;-)
Jedyna wada tego rozwiązania to konieczność używania programów obsługujących RFLKT+ ale dla mnie to w zasadzie zaleta - uważam program Wahoo Fitness za najlepszy z tego typu programów na iOS.

Pulsometr jaki testowałem pochodzi z takiego zestawu:

Zrzut ekranu 2014-05-16 o 14.28.06