Sir Jonathan Paul Ive człowiek zagadka…

Jonathan Ive
Znacie tego Pana? W zasadzie każdy kto choć trochę interesuje się rzeczami związanymi z Apple lub projektowaniem przemysłowym kojarzy tą osobę. Nawet Królowa Brytyjska doceniła jego zasługi nadając mu tytuł lordowski…A czy widujemy go na scenie podczas konferencji i prezentacji Apple? Nie! A przynajmniej nie pamiętam abym go w ciągu ostatnich kilku lat widywał (jak by co poprawcie mnie w komentarzach). Ostatni raz zapamiętałem go podczas wystąpienia na uroczystej stypie po śmierci Jobsa.
Jest fotogeniczny, ma ładny głos i nie boi się kamery. Zawsze występuje w filmach o nowych produktach Apple i prawie zawsze jest w pierwszym rzędzie na widowni. Czy unika zaszczytów? Raczej nie. Przypominam sobie fragment w biografii Jobsa w którym mówi on jak ciężko było mu wysiedzieć na widowni gdy Jobs prezentował nowe produkty jako „swoje” (a przynajmniej tak to widownia oceniała). Czy jego rola w Apple jest mniejsza niż reszty? Przepraszam za głupie pytanie ;-)

Panowie z Apple

Popatrzcie na ten obrazek powyżej. Poza panami od nudnej księgowej roboty każdy z szefów związanych ze sprzętem lub oprogramowaniem się na scenie pokazywał częściej (Shiller, Federighi) lub rzadziej. A Iva jeżeli był to tak rzadko, że wcale nie zarejestrowałem tego w pamięci.

Macie pomysł co może być tego powodem? Trzymany jest jak as w (prześwitującym ale jednak) rękawie? Jakieś inne wyjaśnienia?