SloPro czyli prawie Slow Motion ale małym kosztem…

SloPro
Już prawie rok temu bawiłem się tym programem i mi się spodobał. Teraz sobie o nim przypomniałem z racji nabycia iPhona 5. Pomimo ostrzeżeń, że na iOS 6 nie nagrywa już pełnych 60 klatek na sekundę nadal zabawa z nim sprawia sporo radości.[Aktualizacja]
Program Slo Pro już został zaktualizowany dla systemu iOS 7 i otrzymał natywną możliwość nagrywania 60 klatek/s dla iPhona 5 i 120 k/s dla iPhona 5s.

Program jest dostępny za darmo w App Store (bez możliwości eksportu do rolki i ze znakiem wodnym na filmach). Możecie sprawdzić sami czy będzie warto zakupić wersję Pro bez ograniczeń (obecnie 3,59 €).

Podczas nagrywania można wybrać prędkość i czy rejestrowany będzie dźwięk. Dodatkowo możemy zablokować „jasność” i włączyć podświetlanie.

2013-03-22 17.36.37

Nagrane filmy możemy edytować zaznaczając odcinki jakie mają być w zwolnionym lub przyśpieszonym tempie i jak duże to zwolnienia lub przyśpieszenia mają być.

2013-03-22 17.27.29

Interesujące są opcje „renderingu”. Da się przekształcić film na przypominający „super slow motion”. Zalecenia podane przy opcjach renderingu należy traktować poważnie, zapewni to dobre efekty.

2013-03-22 17.27.35

Fajna jest opcja „spowalniania” już wcześniej nagranych normalnie filmów (można wczytać do programu filmy z rolki). Oczywiście jest to „udawane” ale efekt i tak należy uznać za zadowalający.
Film możemy wyeksportować do rolki (wersja Pro) lub na serwisy społecznościowe (YouTube, Facebook).
Ja wolę kończyć edycję w iMovie dla iOS dlatego kiedyś zainwestowałem w wersję Pro.

Oto efekt moich ostatnich zabaw:


A ten film zrobiłem z pomocą SloPro jeszcze w czerwcu 2012:

Fajne? To kliknijcie na filmach „kciuk w górę” ;-)