Gra z czasów gdy Jobsa w Apple nie było…

Spectre 3D Ikona
Jakoś po odejściu Jobsa ze stanowiska CEO Apple wielu w tym Mac Wyznawcę bierze na wspomnienia…
Przecena na 0€ gry Spectre 3D nastrój wspominkowy wzmocniła, ale również humor poprawiła.Zagrywałem się w Spectre 3D jeszcze na Macintosh LC z czarno białym monitorem w pracy jak nikt nie widział. To był 1991 rok…
Ta gra wydana teraz na iPhone i iPada nadal wciąga! Obecna wersja na iOS to trzy „stare” gry w jednej. Dla samotnego gracza są to tryby: Spectre Classic, Spectre VR i Spectre Arcade. Do tego dochodzą cztery wersje gry w sieci (multiplayer).
Zasada jest prosta, poruszamy się po wektorowym świecie czołgiem. Nasze zadanie to zebranie wszystkich flag w czym przeszkadzają nam wrogie pojazdy i czasem ruchome przeszkody. W pewnych sytuacjach nasz czołg może stać się czołgiem latającym. W trybie multiplayer możemy pograć lokalnie po Bluetooth, WiFi lub „światowo” przez Internet. W sieci możemy walczyć z przeciwnikami do limitu punktów, na szybkość zbierania flag i jeszcze z dwa inne tryby rozgrywki których nie zgłębiłem śpiesząc się podzielić z Wami tą radosną wieścią o przecenie mojej ulubionej gry z przed 20 lat.
Na pochwale zasługuje rozmieszczenie przycisków sterujących inne dla iPhona i iPada. Niezależnie od „rozmiaru” naszego iUrządzenia, place trafiają tam gdzie trzeba.

Spectre 3D wygląda dokładnie tak samo jak na moim pierwszym własnym LC 630CD (na nim grałem już w „kolorze”).
Ta gra bardzo poprawiła mój trochę zbyt nostalgiczny dziś humor, polecam i Wam zwłaszcza jak jest za darmo: Spectre 3D w App Store.

Ciekawostka: Pierwszy Mac na jakim grałem w Spectre 3D: Macintosh LC miał 32-bitowy procesor Motorola M68020 z zegarem 16MHz i szyną danych 16bit. Do tego maksymalne 10MB pamięci RAM i dysk 40MB* - dawał radę…
Obecnie iPhone 3GS ma 32 bitowy procesor 600MHz i 256MB RAM a za dysk 8 lub 16GB pamięci flash ;-)

* Tak 40 Mega Bajtów - to nie pomyłka ;-)

iPad:

Spectre 3D iPad 1

iPhone:

Spectre 3DSpectre 3D iPhone 2Spectre 3D iPhone 1