iPhone 5 wyciekł w Vodafone UK

Cieknący Vodafon
Do premiery iPhona 5 wydaje się być coraz bliżej. I dobrze bo obawiam się, że jak na oficjalną premierę trzeba będzie dłużej poczekać to któregoś wrześniowego ranka otwierając lodówkę znajdę tam prototyp lub choć pudełko od iPhona 5.Dlaczego bym się nie ucieszył? Bo pewnie zaraz na podwórko zajechała by ekipa prawników z Apple z żądaniem zwrotu i nakazem przeszukania lodówki (a jej zawartości nawet Jobsowi wolał bym nie zdradzać) ;-)

Oto co dziś udało się zauważyć na stronie opisującej piko stację bazową „domowego” użytku Vodafone Sure Signal w sekcji wyliczającej kompatybilne z nią telefony:

Vodafone iPhone5 1Vodafone iPhone5 2
Ciekawe kiedy opis zniknie (bo dziś o 11:01 rano jeszcze był)...

Między 11:01 a 11:38 dziś z opisu zniknęły informacje o iPhone 5…

Z tego „wycieku” dowiadujemy się również, że Apple nie planuje iPhona 64GB no i jakoś mnie to nie dziwi, bo w zasadzie PoCo? Teraz gdy z oficjalną premierą nowych iPhonow powinna się również pojawić usługa iCloud, ogromna pojemność w iPhone przestaje być konieczna dla większości użytkowników w cywilizowanych krajach. Pamięci flash nawet dla Apple są nadal drogie i ładowanie 64GB do telefonu wydaje się być w obecnej sytuacji czymś jak „brylancik” w obudowie. Dodatkowo raczej Apple wolałby zarabiać na abonamencie za zwiększenie pojemności iCloud corocznie (darmowe 5GB to miły gest ale nie zadowoli wymagających użytkowników) niż tylko raz przy sprzedaży urządzenia. Taki brak 64GB jest też sygnałem, że Apple może przenieść część zysków ze sprzedaży urządzeń na usługi z nimi związane (co daje nadzieje, na „przystępne” ceny za nowe iPhony).