Kilka cech za które pokochacie iOS 10!

I lovie iOS 10!Ja już mam, a Wy musicie jeszcze poczekać (do jesieni, a Ci odważniejsi gdzieś do połowy lipca) na iOS 10. Jednak już mogę Wam napisać, że będzie w nim sporo „drobiazgów”, za które go pokochacie i nie są to cechy omawiane podczas zapowiedzi na WWDC 2016.

Zobacz więcej...

Zapraszam do Wrocławia na LET SWIFT – Swift Developers Meet-up #2!

LET SWIFT – Swift Developers Meet-up #2Język Swift rośnie w siłę. Ma ogromne wsparcie nie tylko że strony Apple, gdzie powstał, ale i wielkich graczy IT jak IBM i oczywiście, po uwolnieniu, od społeczności. Co więcej, choć ciągle się kształtuje, ma już rzeszę zaprzysięgłych zwolenników. I właśnie na spotkanie i prelekcję takich fanów języka Swift pragnę Was zaprosić do Wrocławia!

Zobacz więcej...

WWDC 2016 najmocniejsze wrażenie… czyli iCloud

iCloud Drive - dokumenty i biurkoWczorajsza prezentacja otwierająca WWDC 2016 była wyjątkowo udana. Pokazano więcej, niż się spodziewałem i było sporo rzeczy, które mnie zaskoczyły, rozbawiły, ucieszyły. Jednak po zainstalowaniu macOS 10.12 Sierra beta 1 już wiem, co mnie najbardziej teraz cieszy… nowy iCloud Drive!Zobacz więcej...

Moje boje z działem Review App Store czyli kiedy nie lubię Apple [z archiwum MMM]

Mac App Store cenzuraJedną z większych zalet App Store dla typowego użytkownika jest weryfikacja dostępnych w nim aplikacji. Co prawda niektórzy narzekają na ograniczenia narzucone programistom, powodujące, że pewne typy aplikacji nie pojawią się na iOS czy tvOS, ale z czasem jest ich coraz mniej. Zdarzają się też drobne wpadki z oprogramowaniem, które nie powinno się w App Store znaleźć, ale przy tym, co dzieje się u „konkurencji”, ich ilość jest znikoma.

Z archiwum MMMArtykuł pierwotnie opublikowany w Mój Mac Magazynie 09/2015

Zobacz więcej...

Akcja reanimacja, czyli (Lu) Art Puzzle dla iOS

(Lu) Art Puzzle for iOS Multi-purpose entertainment applications!
Akcja #WroAccessible16, której jestem aktywnym uczestnikiem, przyniosła już wiele pozytywnych efektów, jak wydanie kwietniowego „Mój Mac magazynu” „Apple bez barier”, nagranie podcastu „ponad podziałami”, audycja w Tyflo radiu, czy rozmowa z Grzegorzem Kozłowskim przewodniczącym TPG, głuchoniewidomym użytkownikiem iPhona. Teraz w ramach akcji zostałem „zmuszony” do reanimacji niesłusznie porzuconych ponad 4 lata temu aplikacji (Lu) Art Puzzle…
Zobacz więcej...

Pear 2 Pear #39 – z gościem bardzo specjalnym!

Pear 2 Pear podcast o Apple i nie tylko
W tym odcinku mamy wspaniałego gościa, który określił się jako miłośnik, a nawet fan Apple. Tym gościem jest… redaktor Tomasz Sekielski! Rozmawiamy z nim o cenzurze w internecie, prywatności, bezpieczeństwie sprzętu i systemów Apple oraz o najsłabszym ogniwie – czyli o nas, użytkownikach.
Dodatkowo posłuchacie o pierwszych wirusach (w kąciku retro) i pierwszym większym ataku oprogramowania ransomware na OS X. Oczywiście jak to przed konferencją Apple (21 marca 2016) wróżymy z fusów ;-)

Zapraszam do odsłuchania:
39 odcinek „Pear 2 Pear” na stornie WWW
39 odcinek „Pear 2 Pear” w iTunes lub aplikacji Podcast
 

Zobacz więcej...

Jak używać Znajdź mój iPhone (Mac, iPad…), czyli kolejnych parę słów o bezpieczeństwie

ak używać Znajdź mój iPhone (Mac, iPad…), czyli kolejnych parę słów o bezpieczeństwie

Ostatnio zostałem poproszony o wytłumaczenie jak używać bardzo ważnej funkcji systemów Apple, z której mam nadzieję, nie będziemy musieli korzystać za często, czyli Znajdź […]”


Zobacz więcej...

Pear 2 Pear #38 – polemiczno–kryminalny… z konkursem!

Pear 2 Pear podcast o Apple i nie tylko
Ten odcinek zaczynamy testem Windblockera i zapowiedzią KONKURSU, którego zasady omawiamy pod koniec odcinka. Dalej o tym, że chcieć to móc, trochę newsów i raport z frontu walki Apple kontra FBI. Posłuchajcie koniecznie ;-)
W konkursie będzie można wygrać wspomniane Windblockery.

Zapraszam do odsłuchania:
Na stornie Pear 2 Pear
W iTunes lub aplikacji Podcast
 


Pear 2 Pear #37 – nie ma takiej możliwości

Pear 2 Pear podcast o Apple i nie tylko
Odcinek w którym prym wiodą sprawy bezpieczeństwa i prywatności, czyli dużo o Apple i FBI oraz nakazie sądowym. To wszystko okraszone sporą dawką informacji jak iOS i 64-bitowe procesory Ax dbają o naszą prywatność.
Na początku w kąciku retro opowieść o ułatwianiu sobie tworzenia pieczątek w 1991 roku. Dalej również o tym jak można oszczędzać na prądzie dzięki iPadom ;-)

Zapraszam do odsłuchania:
Na stornie Pear 2 Pear
W iTunes lub aplikacji Podcast
 


 


Wygodniejsze (znów) wprowadzanie polskich znaków w iOS 9.1b1

Polskie znaki łatwiej dostępne w iOS 9.1 beta 1
Ponownie pojawiło się w iOS 9.1 b1 wygodniejsze wprowadzanie polskich znaków. Kiedyś (chyba w becie iOS 7) też było testowane, ale niestety nie trafiło do wersji finalnej, nad czym ubolewałem i co zgłosiłem w Apple BugReport.


Zobacz więcej...

Skasowałeś coś w iCloud? Możesz to odzyskać!

iCloud - odtwarzanie plików
I masz na to 30 dni oraz nie musisz używać TimeMachine (którego stosowanie jednak gorąco zalecam). Można odratować pliki z iCloud Drive, kontakty i kalendarze.


Zobacz więcej...

PQI iConnect gdy miejsca w iPhone zabraknie

PQI iConnect pendrive dla iPhone, iPada i komputera
Choć pojemność iUrządzeń może być coraz większa (już nie maksymalnie 64 GB, a 128 GB) i mamy coraz sprawniej działający iCloud to wielu z nas czasem dotkliwie odczuwa brak miejsca w swoich iPhonach.

Mój Mac Magazyn
Artykuł pierwotnie opublikowany w czwartym numerze Mój Mac Magazyn.
UWAGA! W bieżącym numerze (5) konkurs w którym można wygrać PQI iConnect 16 GB!


Zobacz więcej...

iFirma czyli sposób na księgowość w mojej firmie.

Zrzut ekranu 2015-06-26 o 12.18.07
Nie mam pewności jak dowiedziałem się o iFirma.pl ale na 80% przeczytałem w jakimś czasopiśmie drukowanym, że „serwis iFirma wychodzi z fazy beta”. Było to na samym początku 2000 roku. Od razu sprawdziłem co to takiego.Artykuł pierwotnie opublikowany w trzecim numerze Mój Mac Magazyn do czytania którego gorąco zachęcam.

Zobacz więcej...

Precz z Intelem! Czy przesiadka na ARM jest możliwa? Cz. II: zyski, straty, możliwości…

Precz z Intelem! Czy przesiadka na ARM jest możliwa? Cz. II: zyski, straty, możliwości…
Po wstępie historycznym trochę przemyśleń co Apple, my (użytkownicy i programiści) możemy zyskać lub stracić przez hipotetyczne porzucenie architektury x86 na rzecz ARM oraz dlaczego tak może się stać.

Zobacz więcej...

Precz z Intelem! Czy przesiadka na ARM jest możliwa? Cz. I: Historia

Precz z Intelem! Czy przesiadka na ARM jest możliwa? Cz. I: Historia
„Wszystko już było” czyli zanim nienawistnicy i zwolennicy przejścia na ARM zaczną „wytaczać” swoje argumenty sprawdźmy jak z tym kiedyś bywało.


Zobacz więcej...

Kiedy iOS i OS X się połączą?

Kiedy iOS i OS X się połączą?
Co jakiś czas co wyrywniejsi blogerzy i komentatorzy zadają pytanie: kiedy iOS i OS X się połączą? Moim zdaniem to złe pytanie…

Zobacz więcej...

Nasze słodkie tajemnice… cz. I: iOS

Nasze słodkie tajemnice… cz. I: iOS
Czyli jak zachować poufność i „nie dać się przyłapać” w czasach iCloud, Continuity, iOS 8 i OS X 10.10

Zobacz więcej...

Mikrofony od iRig czyli ratunek dla podcastera i nie tylko

iRig Mic

Wiecie, że biorę udział w dwóch podcastach ( Pear 2 Pear i Jabłecznik). Jednak do niedawna sporo słuchaczy narzekało na jakość dźwięku mojej ścieżki. Działo się to z powodu używania jako mikrofonu zestawu słuchawkowego od iPhone. Teraz będzie inaczej […]

Zobacz więcej...

Apple WatchKit czy można już pisać aplikacje na zegarek Apple?

Apple-WatchKit-ickn

Moja odpowiedź brzmi: jeszcze nie! Apple zapowiada, że API (zestaw narzędzi dla programistów) do pisania natywnych aplikacji dla Apple Watch udostępni w przyszłym roku. Więc o co tyle szumu? Już wyjaśniam […]
Zobacz więcej...

Dwuetapowa weryfikacja u Apple i „stare” programu na przykładzie kontaktów z iCloud w bardzo zabytkowym iOS 4.2.2

Apple Id Hasła aplikacji
Po paru aferach z włamaniami na konta iCloud (za pomocą socjotechniki) Apple już chyba na całym Świecie (a w końcu i w Polsce) udostępniło podwójną weryfikację dla Apple Id […]


Zobacz więcej...

Apple i IBM znów razem!

Apple-IBM-Logo
W e wtorek po zakończeniu pracy giełdy nowojorskiej Apple i IBM ogłosiło rozpoczęcie współpracy. Obie firmy znów razem chcą zmienić Świat. Tym razem chodzi o świat przedsiębiorstw, instytucji i urzędów. Ma być bardziej mobilnie! Mogło Was trochę zdziwić użycie słów „znów”. Zdziwionym wyjaśnię to we wpisie.
Zaznaczmy, że wartość rynkowa Apple jest obecnie prawie TRZY raza większa niż IBM […]Zobacz więcej...

techBASIC czyli programowanie bez XCode (konkurs)

techBASIC-ikona
Zawsze lubiłem programować… zaczęło się na początku lat 80 zeszłego wieku. Pisałem wtedy programy w BASIC na kartce papieru w kratkę i chodziłem do znajomego który miał ZX Spectrum aby sprawdzić czy działają. Zazwyczaj (choć pisane z pamięci) działały. Kolejnym etapem było własne Atari 800XL. Tu już wybór języków był większy. Programowałem w Atari BASIC, Action, a nawet w prawdziwym C […]


Zobacz więcej...

SensorTag czyli Bluetooth LE dla opornych…

SensorTag Bluetooth LE

Jak byłem dzieckiem bardzo lubiłem z Tatą bawić się w elektronika… znaczy Tato robił coś na poważnie, a ja mu w tym „pomagałem”. Robiliśmy radyjka z diody i słuchawek oraz bardziej zaawansowane projekty. Po tych zabawach został mi sentyment do „elektronicznych zabawek”.
Dziś dzięki SensorTag i iPhone będę mógł połączyć pasję majsterkowicza-elektronika z programowaniem! […]Zobacz więcej...

Jak sobie z baterią w iPhone poradziłem…

Sposób na baterię w iPhone

Wiecie, że nie narzekam specjalnie na Apple i jego produkty (zresztą doświadczalnie stwierdziłem, że nie wolno mi narzekać), jednak zacząłem mieć ostatnio problem z rozładowującą się zbyt szybko baterią w moim iPhone 5s.


Swoje spostrzeżenia i (jak się okazało) skuteczne metody walki z tym niebezpiecznym zjawiskiem pozwoliłem sobie znów opisać na Apple-User.pl (gdzie ostatnio jakby ciut więcej się udzielam).

Mogę Wam teraz zdradzić, że jedna z metod oszczędzania baterii jest dość kontrowersyjna ale to działa!
Więcej dowiesz się z wpisu: Sprawdzone (na sobie) nietypowe metody „na baterię” w iPhoneCicha rewolucja czyli iOS Multipeer Connectivity…

Multipeer Connectivity iOS Apple

Pod koniec września Apple opublikował opis nowego API o wiele mówiącej nazwie Multipeer Connectivity. Co w tym takiego rewolucyjnego? Wszystko zależy od tego jak użyjemy możliwości tego bogactwa od Apple […]


Zobacz więcej...

Bardzo ważne: Znajdź mój iPhone w iOS 7 [aktualizacja]

find_my_iphone_icon

Nie ułatwiajmy życia złodziejom i paserom… czyli nowe bezpieczniejsze i trudniejsze do ominięcia Find My Phone w iOS 7. Sprawdź to koniecznie i włącz tę funkcję w swoich iUstorjstwach […]


Zobacz więcej...

Pact (dawniej Gym-Pact) czyli odżywiaj się zdrowo, rusz tyłek i zarabiaj z iPhone!

Pact (dawniej Gym-Pact)
Od wczoraj mój artykuł o Gym-Pact (obecnie Pact) cieszy się ogromnym powodzeniem. Od czasu gdy go pisałem sporo się w Gym-Pact (poza nazwą) zmieniło. Postanowiłem dodać garść świeżych (jak owoce i warzywa jakie teraz Pact zaleca spożywać) informacji […]
PRZECZYTAJ UAKTUALNIONY I POŁĄCZONY WPIS NA MyApple.pl


Zobacz więcej...

Nietrafiona ekstrapolacja na iOS…

Nietrafiona ekstrapolacja na iOS…

W ciągu ostatnich kilku dni poznałem kilka ciekawych podejść do urządzeń mobilnych. Najpierw dalszy znajomy po miesiącu używania iPhona stwierdził, że „ludzie dzielą się na tych co mają iPhony i na tych co będą je mieć”. A wcale go wcześniej nie indoktrynowałem ;-)
Trochę dziwniejsze zdarzenie nastąpiło później […]


Zobacz więcej...

Wesołych Świąt!

Bombka Apple
Mac Wyznawca Wam życzy abyście Święta spędzili tak jak lubicie i pozostały po nich mile wspomnienia, a prezenty pod choinką (tudzież w inny sposób dostarczone) również dały wam radość i było wśród nich dużo produktów z logiem Apple ;-)
Na Święta do prezentów dorzucę Wam garść kodów na kilka moich (w tym wpisie) ;-) […]Zobacz więcej...

FaceTime Audio w OS X! Już od wersji 10.9.2 będzie dostępny…

FaceTime Audio w 10.9.2
Kolejny brakujący element w ekosystemie Apple trafił na swoje (do tej pory puste) miejsce. Z systemem 10.9.2 (którego beta jest już u deweloperów) dostaniemy znany już z iOS 7: FaceTime Audio! […]


Zobacz więcej...

iOS 7.1 beta 2 jest coś nowego…

Touch Id iOS 7.1
Tym razem prace nad „małą” aktualizacją iOS mają większe niż zazwyczaj tempo. W kolejnej becie dodano kilka zauważalnych drobiazgów i dość znacznie ulepszono kalendarz […]


Zobacz więcej...

iOS 7.1 beta1: Tryb Auto HDR w aparacie

iOS 7.1. Auto HDR aparat
Wczoraj wieczorem pojawiła się u deweloperów pierwsza beta iOS 7.1. Z opisu wygląda na to, że większość zmian polega na udoskonaleniach i poprawianiu błędów. Jest też parę zmian w API Map dla programistów […]


Zobacz więcej...

Test szybkości iPhone 5, 5s i MacBook Air!

Test prędkości iPhone 5s, 5 i MacBook Air
Pamiętacie jak udowodniłem wyższość ARM nad Intelem? W związku z aktualizacją iMovie na obie platformy (na OS X pierwsza większa zmiana po wielu latach), postanowiłem dać Intelowi drugą szansę. Optymalizacja iMovie dla OS X przyniosła efekty […]


Zobacz więcej...

16GB… jak żyć? Czyli zdjęcia i filmy w iCloud

16GB zdjęcia w iCloud

Nie chciałem czekać aż pojawią się w Polsce iPhony 5s 32GB (no i szkoda mi było pieniędzy ;-)) więc muszę borykać się z problemem ograniczonego miejsca w pamięci flash mojego iPhona […]


Zobacz więcej...

Mój pierwszy program dla iOS 7: PistonCalc…

PistonCalc: Engine displacement calculator with unit conversion

Właśnie w App Store pojawiła się moja pierwsza aktualizacja programu specjalnie dla iOS 7. Padło na „PistonCalc”. Z tej okazji mam dla Was kilka kodów na ten specjalistyczny ;-) program […]Zobacz więcej...

Znaki interpunkcyjne i specjalne szybciej w iOS 7

Szybki dostęp do znaków specjalnych w iOS 7

Jednym z objawów braku kultury i degradacji społeczeństwa jest unikanie używania znaków interpunkcyjnych „w internecie” lub robienie karygodnych błędów jak spacja przed kropką zamiast za […]


Zobacz więcej...

FaceTime audio i wideo, a transfer danych

FaceTime adudio i wideo transfer danych
We wpisie o FaceTime audio obiecywałem Wam, że sprawdzę ile dokładnie danych zużywa on podczas rozmowy. Otóż nie muszę sprawdzać. Kolega Marek pokazał mi gdzie te informacje są dostępne „od ręki” […]


Zobacz więcej...

Mail w iOS 7 i jego „tajemnice”… nie tylko w firmach go pokochają!

Mail w iOS 7

Nowość w Mail dla iOS 7 nie ograniczają się tylko do teczki VIP i nowych niebieskich ikonek… to jeszcze jeden ale znaczący dodatek jaki spodoba się nie tylko w firmach […]


Zobacz więcej...

„Harmonijki” w Mail dla iOS 7

Harmoinijka w Mail iOS 7

Chyba jeszcze nie tylko ja staram się odpisywać zgodnie z zasadami netetykiety pod cytowanym tekstem. W Apple też ktoś tak musi korespondować (choć Jobs odpisywał nad) […]


Zobacz więcej...

FaceTime Audio… telekomy będą go nienawidzić

FaceTime audio iOS 7
Chyba nie ma bardziej znienawidzonej przez Telekomy firmy niż Apple. Nie dość, że nie pozwala „brandować” systemu, narzuca drakońskie warunki sprzedaży (subsydiowania) iPhonów to jeszcze wymyśliło FaceTime! […]


Zobacz więcej...

Dla odpoczywających: podsumowanie weekendu

Podsumowanie weekendu
Ostatnio trochę się działo (to pokłosie udostępnienia iOS 7 ale nie tylko). Zaczynamy od ważnej wiadomości z piątku (bo „piątek to łykendu początek” ;)Piątek:

Sobota:
Niedziela:

„Często odwiedzane” czyli kiedy ostatnio byłem w kinie…

Czesto-odwiedzane-iOS7
A może jak często bywam w pubie, sklepie, szkole, pracy, u znajomych? Lub kiedy wychodzę z domu… iOS 7 jeszcze długo nie przestanie nas zaskakiwać. Tym razem znalazłem funkcję, która zbiera informacje o miejscu i czasie naszego pobytu […]


Zobacz więcej...

iOS 7 zdobył rynek: 80% w dwa dni i rośnie…

iOS 7 zdobył rynek

Nie mam dobrych wieści dla nienawistników systemu iOS 7 i Apple… w ciągu dwóch dni iOS 7 prześcignął w cuglach wszystkie inne wersja iOS […]Zobacz więcej...

AirDrop: dlaczego nie ma go w każdym iPhone?

AirDrop w iOS 7 wyjaśnienie

Wrzawa wokół iOS 7 nie ucichła i nie ucichnie szybko. Nienawistnicy (Hejterzy) też co chwilę znajdują sobie nowy żer. Nawet do AirDrop mają zastrzeżenia. Wyjaśnienie przyda się zresztą też wszystkim użytkownikom iOS 7 […]


Zobacz więcej...

iMessages w iOS 7 kasowanie pojedynczych wiadomości

iMessages kasowanie pojedynczych wiadomości


Ktoś mi się żalił ostatnio, że z iMessages w iOS 7 zniknęła możliwość kasowania pojedynczych wiadomości. Otóż wcale nie […]


Zobacz więcej...

„Strumień zdjęć” w iOS 7 znacznie użyteczniejszy!

Strumien zdjec nowości w iOS 7
Strumień zdjęć pojawił się w iOS 5. W iOS 6 pojawiły się „strumienie dzielone” czyli mogliśmy strumieniem przesłać zdjęcia znajomym i publikować na stornie w iCloud. W iOS 7 pojawiło się coś więcej, drobiazg jaki znacznie zwiększył użyteczność tej funkcji […]Zobacz więcej...

Na problemy z baterią… Odświeżanie w tle w iOS 7

Odświeżanie w tle w iOS 7
Apple chwali się, że w iOS 7 poprawił wielozadaniowość (działanie w tle programów). Do tej pory w tle mogły działać tylko wybrane rodzaje procesów aplikacji i to niektóre z ograniczeniami czasowymi. Teraz nadal Apple nie zezwala na dowolność choć dał znacznie więcej swobody […]


Zobacz więcej...

Dwie szczęśliwe siódemki: M7 [aktualizacja]

Apple M7 koprocesor ruchu

Podczas prezentacji iPhone 5s Apple zaskoczył nas nie tylko nowym 64-bitowym procesorem w A7 ale również koprocesorem M7 przeznaczonym do analizy naszych (a w zasadzie iPhona) ruchów […]


Zobacz więcej...

60 klatek/s i więcej w iOS 7 dla iPhona 5: SloPro

60fps w iOS 7
Wraz z prezentacją iOS 7 podczas WWDC 10 czerwca, Apple obiecał deweloperom dostęp do nagrywania 60 klatek/s w API kamery. Podczas prezentacji iPhona 5s zaprezentowano zaś funkcję nagrywania 120 k/s zwaną Slo-mo w systemowej aplikacji aparatu […]


Zobacz więcej...

Ważna zmiana w App Store: Dostępne starsze wersje aplikacji dla starszych iOS!

Stare wersje programow dostępne w App Store
Apple zawsze promował wśród deweloperów pisanie aplikacji z wykorzystaniem możliwości nowych systemów. I wydaje się być to zrozumiałe choć użytkownikom starszych urządzeń i deweloperom chcącym zachować szeroką bazę odbiorców programów (łącznie z tymi co mają starsze urządzenia i systemy) sprawiało to sporo problemów.
Teraz Apple jeszcze bardziej intensyfikuje starania o szybką adaptację najnowszego systemu wśród użytkowników ale przede wszystkim wśród programistów. I wszystkim wyjdzie to raczej na dobre […]


Zobacz więcej...

Zakupiona muzyka w iOS 7 dostępna on-line

Kupiona muzyka w iOIS 7 on-line

Może wyjdę na ignoranta ale wcześniej tego nie zauważyłem, a i w iOS 6 tego nie było. Kolejna funkcja, która uzasadnia zakupy muzyki, klipów i filmów w iTunes Store. Odtwarzanie On-line […]


Zobacz więcej...

64 bity rewolucji czyli Apple A7 w iPhone 5s

Apple A7 64 bitowy procesor
Apple lubi zaskakiwać i choć ostatnio więcej się dowiadujemy z plotek i przecieków to wprowadzenie 64-bitów do świata mobilnego okazało się sporym zaskoczeniem. Wywołało też sporo zamieszania zarówno u użytkowników jak i deweloperów. Jest się z czego cieszyć i o czym pisać choćby aby rozwiać pewnie obawy co do przyszłości naszych programów czy starszych urządzeń […]


Zobacz więcej...

iBeacons: Apple zniszczy NFC? Z naszą pomocą?

iBeacons Apple kill NFC
W zasadzie w pierwszym tytułowym pytaniu należy zmienić tryb z pytająco-przypuszczającego na dokonany lub dokonujący się ;-) NFC to jest coś czym podniecają się Androidowcy czyli radiowa komunikacja na niewielkie odległości (jak w kartach zbliżeniowych). Ale my mamy już coś lepszego […]


Zobacz więcej...

Po imprezie czyli: iPhone 5c i 5s i inne nowinki…

iPhone 5c iPhone 5s

Wczoraj odbyła się długo wyczekiwana konferencja Apple na której jak się spodziewaliśmy, zostały zaprezentowane dwa nowe modele iPhonów i oficjalnie nowy iOS 7 […]


Zobacz więcej...

Near Me czyli popularne aplikacje w okolicy…

Near Me iOS7

Z betą iOS 7 pojawiła się nowa ikonka w aplikacji App Store: Near Me. W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje, że tu i ówdzie na Świecie zaczęła ona działać. Dziś odkryłem, że działa i u mnie […]


Zobacz więcej...

Apple Maps coraz fajniejsze!

Apple Maps
Przy okazji odkrycia działania „Aplikacji w okolicy” przypomniałem sobie, że w Mapach od Apple pojawiły się działające opisy restauracji z Yelp. Dodatkowo sprawdziłem współdziałanie Apple Maps z innymi aplikacjami […]


Zobacz więcej...

Emulator SNES w App Store! Już nie zdążycie… [aktualizacja]

Emulator SNES w App Store
Cenzorzy w Apple coś przegapili… Spryciarze z NSoft przemycili do App Store emulator SNES (Super Nintendo Entertainment System) pod postacią menadżera plików z obsługą Dropbox…
Kupujcie (0,89€) póki jeszcze jest […]


Zobacz więcej...

Chcesz sprzedawać swoje programy w App Store? Nie musisz mieć działalności!

iOS-7-Styled-App-Store-icon

Często na różnych formach programiści chcący zacząć przygodę z App Store dyskutowali o tym czy trzeba mieć działalność gospodarczą lub firmę aby legalnie (zgodnie z polskim prawem) sprzedawać swoje programy w App Store […]Zobacz więcej...

iBike GPS+ czyli iPhone jako profesjonalny komputer rowerowy [aktualizacja]

Pasted Graphic
Rower jest dla mnie ważnym środkiem transportu i rekreacji. Po prostu lubię jeździć rowerem. Przebytą drogę rejestruję za pomocą iPhona i aplikacji (dawniej Endomondo, do niedawna Runkeeper). Niestety napotykałem na dwa problemy: brak etui rowerowego i czasem przytrafiające się pomyłki GPS, które „psuły” zapis parametrów przejazdów. Teraz wiem że jest jeszcze trzeci problem którego nie byłem świadom […]


Zobacz więcej...

Wtem! iOS7 beta 6 i wielka moc profili konfiguracyjnych…

Pasted Graphic
W środku nocy (w USA był to już wieczór) nagle i niespodziewanie pojawiła się beta 6 iOS7. Maleństwo zajmowało jedynie kilkanaście megabajtów […]


Zobacz więcej...

3 x 30 x 130… czyli monitor rytmu serca do iPhone

ikonka hert rate monitor
Już tłumaczę: jak twierdzi mój znajomy Arek (a on zna się na tym) aby zachować dobrą kondycję i zdrowie należy przynajmniej trzy razy w tygodniu przez trzydzieści minut utrzymywać rytm serca powyżej 130 uderzeń na minutę. Jak to od niego pierwszy raz usłyszałem kilka lat temu to się zastanawiałem jak sprawdzać czy nasz wysiłek jest na odpowiednim poziomie. Teraz już wiem […]


Zobacz więcej...

Relacja WWDC 2013 VIDEO LIVE

Zrzut ekranu 2013-06-10 o 18.33.37

Już o 18:45 będziemy wymądrzać się ups… omawiać na żywo konferencję Apple. Jabłecznik będzie na YouTube! Zapraszam!


Zobacz więcej...

Payleven: zaczyna być ciekawie… czyli nowe, lepsze wcielenie usługi przyjmowania płatności za pomocą iPhone! Już dostępny w Apple Store

Payleven terminal kart płatniczych dla iPhone i iPad'a
Początek to łatwych nie należał… długo wyczekiwana przeze mnie usługa przyjmowania płatności kartami za pomocą iPhone (i iPad'a) rodziła się w bólach. Ale nie zniechęciłem się z czego teraz jestem bardzo zadowolony bo Payleven właśnie przechodzi kolejną metamorfozę. […]


Zobacz więcej...

Kolejny film przyrodniczy (dla ludzi o mocnych nerwach) ;-) [aktualizacja: jak usuwać kleszcze]

Kleszcz zdjęcie z iPhone

Taką oto paskudę usunąłem dziś rano z pieska. To wyjątkowo nieprzyjemne i groźne „zwierzątko” ku przestrodze sfilmowałem. Oczywiście za pomocą iPhona i soczewki makro z Ōlloclip.


Zobacz więcej...

Coś dla iPhone-Filmowców: MoviePro i Video Slimmer

MoviePro

Jeszcze w promocji (2013-04-21) dwa programy bardzo przydatne dla fanów filmowania za pomocą iPhona. MoviePro właśnie jako kamera i Video Slimmer aby zwolnić trochę miejsca w iPhone […]


Zobacz więcej...

Aktualizacja „Znajdź moich znajomych” zapowiedź zmian w dobrym kierunku

Znajdź moich znajomych 2.1
Właśnie ukazała się aktualizacja aplikacji „Find My Friends”. Enigmatyczna wzmianka o nowym interfejsie pozwalającym na wyszukanie i ustawienie lokalizacji nie zapowiadała dość istotnej zmiany. Teraz czekam na taką samą zmianę w „Przypomnieniach[…]


Zobacz więcej...

SloPro czyli prawie Slow Motion ale małym kosztem…

SloPro
Już prawie rok temu bawiłem się tym programem i mi się spodobał. Teraz sobie o nim przypomniałem z racji nabycia iPhona 5. Pomimo ostrzeżeń, że na iOS 6 nie nagrywa już pełnych 60 klatek na sekundę nadal zabawa z nim sprawia sporo radości […]


Zobacz więcej...

Filmy MacWyznawca TV w jednym miejscu

MacWyznawca TV
Właśnie zauważyłem, że nazbierało mi się już trochę filmów na których pokazuję rzeczy i programy związane z Apple. Nieraz są to nowinki z „nadchodzącego” iOS, filmy instruktażowe, a czasem testy sprzętu lub moje pomysły na „nietypowe” rozwiązania problemu.
Zapraszam do Mac Wyznawca TV ;-)


Gym-Pact czyli rusz tyłek i zarabiaj z iPhone! [aktualizacja]

Zrzut ekranu 2013-03-11 o 19.07.18
Znajomi z Jabłecznika widząc moją aktywność w RunKeeperze zwrócili mi uwagę na Gym-Pact twierdząc, że na moich spacerach z psami i jeździe rowerem mogę zarabiać… intrygujące zgadza się? I w zasadzie to prawda! […]
PRZECZYTAJ UAKTUALNIONY I POŁĄCZONY WPIS NA MyApple.pl


Zobacz więcej...

Horror betatestera, czyli poskarżę się na Apple…

Horror betatestera
Coś mnie w nocy (z niedzieli na poniedziałek) obudziło. Jakiś niesprecyzowany niepokój. Odruchowo spojrzałem na iPhone aby sprawdzić godzinę (1:43) i oczom moim ukazał się komunikat: Wymagana aktywacja […]


Zobacz więcej...

MacWyznawca operatorem telefonii mobilnej? Czemu nie! [aktualizacja]

MacWyznawca operator
No może nie do końca tak… MacWyznawcy wystarczy bycie lokalnym ISP ;-) ale małe szachrajstwo i podmiana loga operatora w iPhone na własne - czemu nie […]


Zobacz więcej...

NEXTplus polska telewizja w komórce

NEXTplus
Nie mam telewizora, czasem (bardzo rzadko) używam tunera iDmacTV DVB-T USB z MacBookiem. Ograniczeniem jest u mnie brak anteny TV… Być może niedługo będzie na to sposób […]


Zobacz więcej...

„Paskuda” w App Store czyli powrót Google Maps

Google Maps

Pewnie niektórzy z Was wyczekiwali tej aplikacji jak „kania dżdżu”. Ja nie bardzo.
Teraz gdy się już pojawiła umocniła mój brak entuzjazmu […]Zobacz więcej...

„Dzienniki” niedoceniona funkcja iPhoto dla iOS

Dzienniki w iPhoto dla iOS
Wielu z Was na pewno zna iPhoto dla iOS (jak nie, to koniecznie trzeba to nadrobić). Ale pewnie mało kto z Was bawił się „Dziennikami” funkcją wbudowaną w ten program. Nie jest to tak uniwersalne narzędzie jak pogrzebany już iWeb, ale prostota użycia i spory zasób funkcji sprawia, że „Dzienniki” mogą sprawić sporo radości i ułatwią dzielenie się wrażeniami z wydarzeń i życia codziennego. Mogą się też przydać w poważniejszych zastosowaniach […]


Zobacz więcej...

MuZG[!] jedno urządzenie, wiele zastosowań!

iD4Mobile iD-MuZG zestaw głośnomówiący + transmiter

iD-MuZG został zaprojektowany i jest reklamowany jako zestaw głośnomówiący + transmiter audio do samochodu. Jednak jest jednym z tych urządzeń, których używanie w sposób zgodny z przeznaczeniem byłby marnotrawstwem. A ja nie lubię jak coś się marnuje […]


Zobacz więcej...

Additio: polska układanko-dodawanka

Zrzut ekranu 2012-09-25 o 18.37.04

Nie jestem namiętnym graczem, w zasadzie to unikam gier, ale Additio wciągnęło mnie i to nie tylko dlatego, że dość długo „rozgryzałem” zasady gry, potem zabawa była jeszcze lepsza […]Zobacz więcej...

Zostać filmowcem jak w „Animal Planet”? A czemu nie!

Zaskroniec i iMovie
Dziś wieczorem wielka premiera iOS6. Nie czekam na nią z wypiekami bo iOS6 nie jest już od paru miesięcy dla mnie (jako dewelopera) tajemnicą. Wam aktualizację szczerze polecam (nawet na iPhone 3Gs). Zanim to jednak nastąpi napiszę kilka słów o „Animal Planet”… własnym […]


Zobacz więcej...

A6 co to jest? Czyli liczby kontra liczby

Procesor-Apple_A6
[aktualizacja] iPhone 5 może się podobać lub nie. Niektórzy twierdzą, że nie wniósł nic nowego i niczym nie zaskoczył, taki odgrzewany kotlet z małym dodatkiem przypraw. Oczywiście ja się do tego grona nie zaliczam, ale i sceptycy powinni zwrócić uwagę na nowe „serce” iPhona: Procesor A6 […]


Zobacz więcej...

„Aparat” i „Zdjęcia”: co nowego w iOS6 GM

Zdjęcia i Aparat ikonka
19 września już niebawem i sami będziecie się mogli przekonać o zaletach iOS 6, ale zanim to nastąpi jeszcze trochę Was podrażnię. Tym razem kilka nowości ze Zdjęć i Aparatu (iOS 6 GM) […]


Zobacz więcej...

Bez żalu pożegnamy mapy Googla… Mapy od Apple są lepsze!

Mapy od Apple
Wydawało się Wam, że o iOS 6 już wszystko wiecie? No to się Wam wydawało. Z iOS6gm pojawiło się trochę nowości. Największą ale nie jedyną (dla użytkowników bety) są Mapy… Nowe Mapy od Apple. Tak, beta miała dostęp do innych zasobów. Wersja finalna prześcignęła mapy Googla nawet w odległych zakamarkach polskiej prowincji […]


Zobacz więcej...

12 września, dzień w którym mój iPhone 4s przestał być najlepszym smartfonem Świata…

Zrzut ekranu 2012-09-12 o 20.47.19
Mamy nowego panującego wśród smartfonów. iPhone 5… Jest taki jakiego się spodziewaliśmy. Ma 4 calowy „rozciągnięty” ekran, nowe złącze, procesor A6, LTE […]


Zobacz więcej...

Interpunkcyjno-typograficzne niechlujstwo, czyli o różnych „znaczkach” ukrytych w klawiaturze

Polskie cudzysłowy w iOS
Gdy napiszę „który” przez nieprawidłowe „u” to gromy się na mnie sypią (i słusznie, choć ja naprawdę się staram pisać poprawnie ;-)) ale gdy uznana i popularna gazeta używa w tytule amerykańskich symetrycznych górnych cudzysłowów to już jest OK? Teraz nawet używanie do pisania artykułów iPada czy iPhone nie będzie wymówką! […]


Zobacz więcej...

Jak używać nieużywalnego…

Siłowe instalowanie aplikacji dla iOS
Czyli o siłowym instalowaniu programów dla iOS (legalnie nabytych), które nie są przeznaczone dla naszych urządzeń (bez konieczności JailBreakingu).
Zdarza się, że wydawca programu, czasem asekuracyjnie, ogranicza możliwość instalowania programu do pewnej grypy urządzeń. Nie zawsze musimy się na to godzić […]


Zobacz więcej...

Jak iMovie dla iPada ale PRO: Pinnacle Studio

Pinnacle-studio-2
iMovie dla iOS jest świetne i bardzo Applowskie. Prosty program o sporych ale jednak mocno ograniczonych do gotowych „wzorów” możliwościach. Idealny aby „jako pierwszy” wrzucić zmontowany z efektami film prosto z imprezki na YouTube ;-) Dla niektórych to jednak za mało […]


Zobacz więcej...

Gdzie jest paczka?! Zaraz sprawdzimy…

Gdzie ejst paczka?

W zasadzie przez przypadek (przeglądając listę darmowych aplikacji) trafiłem na program „Gdzie jest paczka?”. Program mile zaskoczył funkcjonalnością i sprawdził się w użytkowaniu. […]Zobacz więcej...

iOS6 beta 4, tym razem są zauważalne zmiany…

iOS6 beta 4 ikonka
Coraz częściej powtarzający się termin publicznej premiery iPhona 5 to 12 września. Tego dnia powinna również paść jakaś konkretna i nieodległa data udostępnienia iOS6… Czyli Apple ma około dwóch miesięcy na doszlifowanie nowego systemu. Powinno wystarczyć zważywszy na to, że panująca nam od wczoraj beta 4 jest całkiem sprawna […]


Zobacz więcej...

Pobieranie automatyczne muzyki i inne zmiany w iTunes PL

iTunes Pobieranie Automatyczne
Idą kolejne zmiany w polskim iTunes… Wczoraj App Store w iPhone poprosiło mnie o zapoznanie się z nową licencją (w której mowa jest o iTunes Match), dziś odkryłem w ustawieniach App Store automatyczne pobieranie muzyki! […]


Zobacz więcej...

Coś na wakacje: Tani tuner TV DVB-T dla iPhona i iPada

ID-IPADTV-IPHONE-IPAD
Rewolucja cyfrowa dopadła już telewizję w Polsce. Wkradła się również w nasze komputery (o tym niebawem) i iUstorjstwa. Przełamując pewną niechęć do telewizji sprawdziłem dla Was w działaniu tuner TV iDTV Mobile dla iPad'a i iPhone. Na wakacje i wyjazdy lub gdy czeka Was wojna domowa o kanały może być bardzo przydatny. […]


Zobacz więcej...

Nowe, lepsze „Moi znajomi” w iOS 6

Moi znajomi
Find My Friends to dla niektórych przejaw totalnej inwigilacji, a dla innych bardzo przydatny program i to nie tylko przy wychowaniu dzieci. Jednych i drugich nadchodzące razem iOS 6 zmiany w tej aplikacji utwierdzą w dotychczasowych przekonaniach […]


Zobacz więcej...

iOS 6 Beta 2 i kolejne zmiany

iOS 6 Beta2
Kolejna mała porcja nowości, tym razem z opublikowanej wczoraj przez Apple bety 2 iOS 6 […]


Zobacz więcej...

Nawigacja z iOS 6 b1 kontra Navigon: Rozpoznanie walką!

Map-Navigon-ikonka
Tym razem chciałem zrobić praktyczny test (filmowy) nawigacji z nowych Map od Apple w iOS 6 b1. No i udało się lepiej niż myślałem, bo „zderzyłem” w akcji Mapy ze znanym i lubianym Navigonem Garmina. Zobaczcie kto z tego zderzenia wyszedł cały […]


Zobacz więcej...

Ciekawostki z iOS 6 tym razem na filmowo

iOS6-imovie
Aby zaostrzyć apetyt na nadchodzący nowy system dla naszych iPhonów (i iPadów) tym razem pokażę Wam kilka drobniejszych i kilaka istotniejszych zmian w iOS 6 (b1) „na filmowo” […]


Zobacz więcej...

Zmiana polityki? Program do nagrywania ekranu w AppStore! [już niestety nie]

Zrzut ekranu 2012-06-18 o 17.15.26
Właśnie znajomy Jacek B. z FB doniósł, że w App Store pojawił się program z rodzaju jakie były dostępne tylko po znienawidzonym przez MacWyznawcę JB. I ja śpieszę Wam o Display Recorder donieść, jak by to miało być tylko chwilowe niedopatrzenie pracowników działu „review” Apple ;-) […]


Zobacz więcej...

Mapy raz jeszcze, czyli nawigacja w iOS 6

NawigacjaiOD6b1-ikska2
Mapy od Apple w iOS 6b1 to gorący temat. Już pisałem o tym ile jest „map w Mapach” i jak jest z tym „3D” teraz czas na nawigację w od Apple. […]


Zobacz więcej...

Mapy od Apple w iOS6: Czego możemy się spodziewać

Mapy w iOS 6
Separacja Apple od Google osiągnęła kolejny poziom. Wszyscy się tego spodziewali (Apple „skupuję” firmy zajmujące się mapami 3D od paru lat) ale szczegóły poznaliśmy dopiero w poniedziałek. Jest to też najbardziej rzucająca się w oczy użytkownika zmiana w iOS 6.
Na początek same mapy, nawigację omówię w osobnym wpisie […]


Zobacz więcej...

iOS 6 beta: DUŻO zmian! Znów będziecie mieli na co czekać ;-)

iOS 6 b1
Z racji udziału w programie deweloperskim dla iOS mam dostęp do bety iOS 6. Oczywiście jako Wasz kamikadze od razu posadziłem betę na moim iPhone 4s. I na razie nie żałuję ;-) […]


Zobacz więcej...

Ważniejsze niż Euro 2012: WWDC2012

WWDC2012
Od miesięcy wyczekiwaliśmy wystąpienia na rozpoczęcie WWDC2012, atmosfera podgrzewana przez setki plotek i przecieków (nawet sam Ive „dał cynk”), ogromne oczekiwania… Od dawna nie było też takiej kumulacji nowości soft i hard od Apple. Fanboje mają się czym podniecać, Hejterzy co krytykować. A Wyznawca?


Zobacz więcej...

Bilkom: bardzo dobry rozkład jazdy pociągów

Zrzut ekranu 2012-06-6 o 16.02.09
Dość często korzystam z połączeń kolejowych. Praktycznie nie używam samochodu. Jeżdżę rowerem, a na dalsze odległości pociągiem. Wiadomo, że iPhone w takiej podróży bardzo się przydaje. Rozkład jazdy PKP był często otwieraną stroną.
Już nie będzie…


Zobacz więcej...

Keynote - program który przebudził MacWyznawcę…

Keynote Budzik
Tak, jeszcze nie umarłem (pomimo podeszłego wieku: urodziłem się kilka lat przed Apple i kilkanaście po Jobsie). Nie będę tłumaczył powodów braku aktywności ale napiszę co mnie obudziło… Tym czymś jest znany w zasadzie od lat program Keynote (dokładnie wersja na iOS). Dla wielu z Was używających tego programu od dawna pewnie nie będzie to rewelacja, ale może kilka rad od „świeżynki” Keynotowej się przyda. […]


Zobacz więcej...

Apple robi zamieszanie w edukacji i nie tylko

iBook Athor

Apple zgodnie z oczekiwaniami przedstawił na dzisiejszej konferencji narzędzia do tworzenia elektronicznych publikacji i nowe lub nowsze oprogramowanie do ich odtwarzania. […]


Zobacz więcej...

Coś na rozgrzewkę: rozbierany katalog...

Zrzut ekranu 2011-12-23 o 11.57.54

Moosejaw sprzedawca odzieży młodzieżowej i sportowej wpadł na genialny pomysł jak uatrakcyjnić swój katalog zima 2012 za pomocą zaawansowanej technologii […]


Zobacz więcej...

Kalkulator dla prawdziwych twardzieli

QSCalcRPN kalkulator dla prawdziwych twardzieli

Zaczęło się tak: gdy Mac Wyznawca studiował (a było to na samym początku lat 90 zeszłego wieku), kalkulatory nawet na politechnice wśród studentów były rzadkością […]


Zobacz więcej...

Upominki na Święta od MacWyznawcy ;-)

Dzwonki

Z okazji nadchodzących Świąt Mac Wyznawca w porozumieniu z Lucyną Pawlak przygotował niespodziankę w postaci darmowych i przecenionych programów ;-) […]
Zobacz więcej...

Na Święta na wszelki wypadek…

CAROL PLAYER
CAROL PLAYER to bardzo nieskomplikowany program, któremu nie można jednak odmówić pewniej użyteczności.
Wyobraźmy sobie taką sytuację: […]


Zobacz więcej...

iOS 5.1b2 Poprawki w strumieniu zdjęć

iOS 5.1b2
Dziś w nocy pojawiła się u deweloperów kolejna wersja Beta systemu iOS5.1. Poza drobnymi poprawkami (beta 1 działa u mnie bardzo stabilnie, ale i zmiany nie są w niej rewolucyjne) jest też coś na co wielu czekało od dnia pojawienia się iCloud […]


Zobacz więcej...

Infinity Blade II iOS Killer Game już jest! [aktualizacja]

InfinityBlade2
Infinity Blade II zapowiadany jako killer app podczas prezentacji iPhona 4s i wykorzystująca do granic obecnie poznane możliwości tegoż, jest już dostępna w App Store […]


Zobacz więcej...

iOS 5.1 pierwsza beta u deweloperów

DevToolsBeta
Dopiero co się oswoiliśmy z iOS 5, a już Apple udostępnił deweloperom wersję iOS 5.1. Jest to dziwna aktualizacja, bo skok w numeracji duży, a nowa funkcja właściwie jedna […]


Zobacz więcej...

Gdy HD jest dużą przesadą...

No HD Movie iPhone 4s
iPhone 4s potrafi nagrywać świetne filmy w pełnej rozdzielczości HD 1080p do 30 klatek na sekundę. Nagrania jak na tak małe urządzenie wyglądają imponująco ale czy zawsze potrzebujemy „tracić” 3-4MB na jedną sekundę filmu? Czy czasem niższa rozdzielczość przy zachowaniu dobrej jakości nam nie wystarczy? […]


Zobacz więcej...

Navigon pod skrzydłami Garmina v.2.0

Zrzut ekranu 2011-11-17 o 11.54.52

Zapowiadana już jakiś czas temu aktualizacja Navigon Navigatora, pierwsza po przejęciu Navigona przez Garmina […]


Zobacz więcej...

Niebawem poprawki iOS5 (mi. bateria…)

iOS5-bateria
Apple przyznało się do kłopotów ze zużyciem baterii pod iOS 5. Dotykają one tylko niektórych użytkowników, ponoć najdotkliwiej iPhona 4s (ja nie miałem pogorszenia żywotności ani w iPhone 3GS ani w iPhone 4) […]


Zobacz więcej...

W iMessage wątek nam się nie urwie…

iMessage
Już kiedyś zachwycałem się iMessage (Wiadomości). Zachwyt wynikał z wygody i prostoty użytkowania oraz ceny (za darmo) przesyłania często bogatych multimedialnych treści między urządzeniami z iOS5 […]


Zobacz więcej...

Jedna z termonuklearnych bomb Jobsa?

patent-111026

Patent o którym ostatnio jest głośno Apple zgłosił w grudniu 2005 roku (jakiś rok przed pokazaniem iPhona). Jest to patent na odblokowywanie urządzenia przez przesunięcie palcem po ekranie […]


Zobacz więcej...

Namiastka Siri dla mas i nas

Sterowanie głosowe
Tyle się mówi ostatnio o Siri i wcale mnie to nie dziwi. Niestety Siri ma obecnie dla nas tylko dwie, za to bardzo poważne wady: 1. Jest tylko w iPhone 4s, którego jeszcze w Polsce mało kto ma, 2. Siri „nie rozumieć polski” […]


Zobacz więcej...

Co się stanie jak Siri zaczną plotkować

Zrzut ekranu 2011-10-17 o 19.18.58

Oto humorystyczna relacja z pogawędki dwóch iPhonów 4s.
Warto obejrzeć do końca […]Zobacz więcej...

Nowy gatunek humoru: Siri jokes

Siri

To, że Siri wydaje się być rewolucyjną funkcją i działa jak na - podkreślam - oficjalnie betę, bardzo sprawnie to nie wszystko […]


Zobacz więcej...

Inny sposób na wspólne przypomnienia (i kalendarze)

Bujanie w iCloud
Pisałem już o możliwości zakładania i obsługi wielu kont iCloud np. w celu posiadania wspólnej listy z zakupami. W przypadku listy (przypomnień) i kalendarzy można zrobić to również inaczej […]Zobacz więcej...

iOS 5 oficjalnie dostępny.

iOS5-officjalnie

iOS 5 dostępny… Era Post-PC się rozpoczęła! ;-) […]Zobacz więcej...

Pobujać w obłokach: Wiele kont iCloud

Bujanie w iCloud

Po posadzeniu iOS5 GM na iPhone mojej dziewczyny pomyślałem, sobie że fajnie było by mieć wspólną listę zakupów, ale osobne konta iCloud.
Da się […]


Zobacz więcej...

Moja top lista nowości w iOS5. Co na podium

iOS5-Top-Lista
Moja subiektywna Top Lista nowości w iOS 5. Kto i na co powinien się przygotować.
Już 12 października czyli za tylko 4 dni długo wyczekiwany iOS5 oraz iCloud (i prawdopodobnie OS X 10.7.2 Lion) zostaną uwolnione […]


Zobacz więcej...

System +/- aplikacje: paradoks Apple

Kompletne Apple

Po pojawieniu się iOS5 GM odważyłem się posadzić go na iPhone 4 mojej dziewczyny. I od tej pory mogliśmy już używać darmowych wiadomości iMessages w komunikacji na odległość. […]


Zobacz więcej...

Czego się dowiedzieliśmy...

offline
Krótko: iCloud i iOS5 12 października, iPhone 4s (S jak Strasznie fajny), Asystent głosowy Siri, iPod biały, iPhone 3GS nie umarł, Apple ma nas chyba jednak nadal w … […]Zobacz więcej...

Mała promocja na programy...

id415175828id386527527id421717368
Z okazji dzisiejszej prezentacji mała jednodniowa przecena na trzy programy od MacWyznawcy:
(Lu) Art Puzzle: Maritime (0,79€>0),
(Lu) Art Puzzle: Impressions (0,79€>0),
Ewidencję Przebiegu Pojazdu (5,99>1,59)
Zobacz też inne moje programy ;-)


Będzie obsuwa? iOS5 GM ciągle brak...

iOS5 się spóźnia

Konferencja Apple już zaplanowana na przyszły wtorek (to tylko za 4 dni). Spodziewamy się po niej sporo mi. iOS5 i iCloud. Choć pewnie większe emocje budzi oczekiwanie na nowego (lub nowe) iPhona(y) […]Zobacz więcej...

4 października potwierdzony!

iPhone Event 4 października

No i jest impreza! Apple kilka godzin temu rozesłało do dziennikarzy zaproszenia na konferencję zorganizowaną we własnej kwaterze głównej przy ul. Infinite Loop w Cupertino. Konferencja jak to było wcześniej przepowiadane odbędzie się 4 października, czyli dokładnie za tydzień […]Zobacz więcej...

5x5+4? Zapowiedź konferencji Apple na 4 października…

Tim Cook
Zawsze dobrze poinformowany i rzadko się mylący (oraz rzadko plotkujący) serwis All Things D donosi, że Apple planuje medialne wystąpienie prowadzone przez naszego „nowego” CEO Tima Cooka na 4 października […]Zobacz więcej...

Kolejna bitwa w wojnie z Flash wygrana

Adobe Flash Media Server

Adobe przedstawił na konferencji IBC 2011 w Amsterdamie Adobe Flash Media Server 4.5 oraz Adobe Flash Access 3.0. […]Zobacz więcej...

AnyPlayer - oglądaj filmy w iPhone bez konwersji

AnyPlayer Ikonka
Zaawansowany odtwarzacz czytający wiele popularnych formatów audio i wideo dodatkowo z obsługą napisów w plikach tekstowych i jak by tego było mało to chwilowo za darmo. […]Zobacz więcej...

Garmin nadal rozwija Navigon MobileNavigatora…

NAVIGON MobileNavigator Europe Ikonka
Garmin na targach IFA consumer electronics w Berlinie zapowiedział swoje najbliższe plany dotyczące rozwijanego przez niedawno przejętą przez niego firmę NAVIGON: MobileNavigatora. […]Zobacz więcej...

Tempo, tempo! iOS5 beta7 już jest

iOS5Beta7
Oznaczona: 9a5313e. Nadal nie jest to GM (Złota Matryca), co jak już kiedyś pisałem poddaje pod wątpliwość 7 września jako datę wypuszczenia iOS5 dla szerokiej publiki, ale aktualizacje delta (pobierane w urządzeniu) są coraz mniejsze (b7 już tylko około 70MB). […]Zobacz więcej...

„Silna” przeglądarka PDF na iPhone i iPada

ezPDF Reader

ezPDF Reader dla iPhone i iPada (dwie rożne wersje) przecenione po raz pierwszy na zero € to spora okazja […]Zobacz więcej...

iGet Sharp: Nowa plikopobieraczka

iGet Sharp Ikonka
Ten program może przydać się w wielu sytuacjach. Ogólnie jest to „download manager” dla iPhone lub iPada z wbudowaną przeglądarką WWW, przeglądarką dokumentów, uwspólnianiem plików po WiFi i wieloma innymi funkcjami. Dodatkowo dziś przeceniony z 0,79€ na 0 €. […]


Zobacz więcej...

Gra z czasów gdy Jobsa w Apple nie było…

Spectre 3D Ikona
Jakoś po odejściu Jobsa ze stanowiska CEO Apple wielu w tym Mac Wyznawcę bierze na wspomnienia…
Przecena na 0€ gry Spectre 3D nastrój wspominkowy wzmocniła, ale również humor poprawiła. […]Zobacz więcej...

Uwaga: uzależnia! Epka lodowcowa inaczej

Hippie Hippo Ikonka
Wpajają nam, że krowy związane są z wydzielaniem metanu (uboczny efekt produkcji mleka) i globalnym ociepleniem. W tej grze jest odwrotnie. Głodne krowy „baleriny” wyżerając trawę spowodowały zlodowacenie całej okolicy. […]


Zobacz więcej...

Czy to aby nie prowokacja? ;-)

Crazy Duck Hunter Ikonka
Gra z politycznym podtekstem? Są tacy którym się wszystko z czymś kojarzy ale i bez skojarzeń ta gra może rozbawić. Zresztą jak ktoś nie che strzelać do kaczek może ustrzelić szalonego psa (ja wolę kaczki). […]Zobacz więcej...

Informacje o systemie w pięknej formie

System Monitor with Battery MaxIndex
System Monitor with Battery Max to typowy program podający informacje o baterii i tym co się w systemie dzieje. Wyjątkowy bo autorzy wykazali się dużą dbałością o stronę graficzną. […]Zobacz więcej...

Apple utrudnia życie programistom?

UDID Ikonka
Tak podają serwisy internetowe np. techcrunch.com. Chodzi o zablokowanie dostępu do UDID w iOS5. Czy to bardzo skomplikuje życie deweloperom? […]


Zobacz więcej...

Wakacje się kończą, czas zawiązać krawaty

Tie RightIkona
Mnie to na szczęście nie dotyczy, nie używam krawatów i „biurowych uniformów”, czas matury i egzaminów mam za sobą ;-) […]Zobacz więcej...

Beta co dwa tygodnie: iOS5b6 już jest

iOS5 Beta6
Po dwóch tygodniach pojawiła się kolejna beta iOS5 oznaczona: 9A5302b z przyległościami: iTunes, XCode, iWork 1.5b2. […]Zobacz więcej...

Znów Zombiaki, fajne i okazja jest...

BioDefense

Przez jeden dzień za darmo: BioDefense: Zombie Outbreak […]
Zobacz więcej...

Wyjątkowy zegarek, czyli kurs szybkiego liczenia kropek

Dominus plus

Znacie dowcip o milicjancie, który kupił sobie zegarek elektroniczny? […]


Zobacz więcej...

Kiedy umrę? Policzmy...

When You Die Ikonka

Może lepiej nie wiedzieć, albo sprawdzić i nie uwierzyć ;-) […]

Zobacz więcej...

Znany i ceniony program do panoram za darmo!

360 Panorama Ikonka
360 Panorama bo o nim mowa jest dobrze ocenianym i popularnym programem do robienia fotopanoram. […]
Zobacz więcej...

Drukowanie bez sterownika lub z chmurki

AirPrint

Apple niedawno złożyło dwa patenty, których celem jest uwolnienie się od konieczności używania sterowników drukarek. […]Zobacz więcej...

Pościgajmy się! Ale kto czas zmierzy?

iChrono Pro Ikonka

Jak to kto? iChrono Pro dla iPada do tego osiągalne za darmo przez jeden dzień! […]Zobacz więcej...

Alien Space Retro kolejny „Asteroids”

Alien Space Retro Ikonka
Pamiętacie słynne Ąsteroids Atari w latach 80 w Polsce zwane „Bryłkami”? Nie? Nie szkodzi, jest mnóstwo klonów na wszelkie platformy od kalkulatorów po superkomputery… […]Zobacz więcej...

iPhone jako komputer rowerowy

cyctastic GPS cycle computer

Jako, że jeżdżę sporo rowerem to przecena na cyctastic GPS cycle computer mocno mnie zainteresowała. […]Zobacz więcej...

HDR na niby (ale gratis)

REXiG HDR Camera Ikonka

REXiG HDR Camera to program do zdjęć udający tylko tryb HDR co nie znaczy, że nie może być przydatny. […]Zobacz więcej...

Sto kamer w jednej!

Sto Kamer w jednej Ikona
Nudzą mnie programy do „psucia” zdjęć, tyle ich jest i niewiele wnoszą nowego. Ale 100 w jednym? Brzmi zachęcająco (zwłaszcza, że chwilowo za damo)… […]Zobacz więcej...

Icons Express: generator ikon

Icons Express

W Mac App Store dostępny jest chwilo za darmo Icons Express. Program do eksportowania obrazków Ikon. […]Zobacz więcej...

Ar.Drone Down!

Ar.Drone Down Ikona


Ar.Drone Dawn! Czyli tajna misja za linią wroga… […]Zobacz więcej...

Google+ dla iOS: aktualizacja

Googleplus_ikonka
Przed chwilą ukazała się aktualizacja aplikacji Google+ dla iOS.
Google zorientowało się w niedoróbkach i poprawia błędy… Niestety nie wszystkie. […]Zobacz więcej...

Jak fajnie jest nie mieć Androida…

Dziurawy Android Google
Prawdopodobieństwo natknięcia się na złośliwe oprogramowanie przez użytkownika systemów Android od stycznia [2011] wzrosło dwuipółkrotnie” *
Mnie o tym, że Android (vel Fragmentoid) to nic dobrego przekonywać nie trzeba, ale żal mi się robi użytkowników tego „systemu” gdy czytam doniesienia na jego temat. Sami zobaczcie, jest coraz gorzej… […]Zobacz więcej...

Tempo utrzymane: iOS5 beta 5 już u deweloperów

iOS5b5
iOS5 beta 5 (9A5288d) trafił właśnie do deweloperów. Wygląda na to, że Apple nawet w soboty nie próżnuje ;-) Co popsuli lub poprawili dam znać niebawem...


Zdekoloruj mój Świat!

ColorManager Ikonka
Wiele jest programów do stylizacji zdjęć, na pewno jest też kilka do selektywnego usuwania kolorów, ale ten ma dwie zalety: jest od dziś za darmo (nie podają jak długo) i jest w swojej prostocie wyjątkowo skuteczny. […]Zobacz więcej...

Pojawia się i znika… Skype dla iPada już jest!

Skype
Długo wyczekiwany Skype dla iPada już chyba na trwałe ujawnił się w App Store (dziś już raz rano mignął ale zniknął). […]
Zobacz więcej...

Chmurzy się!

Cumulus_clouds_in_fair_weather
No i nie jest to zła wiadomość! Co prawda na razie głownie u deweloperów, ale dobrze rokuje to obiecanemu przez Apple jesiennemu terminowi udostępnienia iCloud (wraz z iOS5) dla wszystkich. […]


Zobacz więcej...

Lubicie proste demolki?

Demolition Dash
Takie gry na kilkanaście minut co jakiś czas, w sam raz aby rozładować stres w kolejce na poczcie (lub innych instytucjach np. PKP)? Zwłaszcza chwilowo przecenione na 0€? […]Zobacz więcej...

„Never seen before”! Własne dzwonki w SMS ;-)

Hawksbelleasttennmound

To jest prawdziwa rewolucja! Czyżby w końcu własne „dzwonki” w SMS i innych powiadomień? […]Zobacz więcej...

App Store - to już chyba cały Świat...

Ziemia

Apple udostępniło swój sklep z aplikacjami dla iUrządzeń w kolejnych 33 krajach. […]Zobacz więcej...

Niezłe tempo: Jest iOS5 beta 4

iOS5 Beta4

Dużo pracy mają jeszcze, sporo do poprawienia, termin nagli (wrzesień), ale tempo narzucili niezłe. […]
Zobacz więcej...

Coś dla iOS programistów, przecena podręczników na iPadzie

Logo Puchkoff media
Puchkoff Media właśnie przecenił trzy swoje podręczniki dla programistów iOS. Podręczniki są aplikacjami na iPada. [...]


Zobacz więcej...

Coraz więcej polskich bajek na iPhona

Slonce i Swinki
Czy tylko mi wydają się podobne? ;-)
Słońce: Bajka z lektorem, dla dzieci” to pierwsza polska (i po polsku) bajka jaka pojawiła się w App Store.
Jak to przy przecieraniu szlaków trochę potrwało zanim bajka „dojrzała” ;-) Niestety polski rynek nie pozwala na „wyżycie” z bajek. Pierwsza pozycja w kategorii „Książki” to kilka (nawet 4-6) sprzedanych programów dziennie. [...]


Zobacz więcej...

Co tam dziś przeceniono...

Zoer-zero Parę przecen na iPada [...]
Zobacz więcej...

Twoja Wielka Gęba na 57" TV"

FaceTime na TV
W obecnej trzeciej becie iOS5 pojawiła się funkcja mirroringu za pomocą AirPlay w FaceTime!
Czyli można zobaczyć wielkiego rozmówce, lub to co on pokazuje swoim iUrządzeniem przez FiceTime [...]

Zobacz więcej...

Wracam do Świata (DSL naprawiony)

wtyczka
To się nazywa pech...
Właśnie 20 minut po awarii DSL (w połowie gminy na terenie której mieszkam), Apple opublikowało dla deweloperów trzecią betę iOS. Przez GSM EDGE nie bardzo byłem w stanie ją pobrać, więc zacisnąłem zęby, pojeździłem rowerem, popływałem w stawie i doczekałem usunięcia awarii wczoraj w nocy (po 21h unplug'u). Kilka pierwszych obserwacji iOS5b3: [...]


Zobacz więcej...

Ciekawostki z AS i MAS na dziś...

Zoer-zero
Parę przecen i ciekawostek z Mac App Store i App Store, subiektywny wybór na dziś (zapychacz czasu w oczekiwaniu na Lwa) ;-) [...]
Zobacz więcej...

Co się interesującego ostatnio przeceniło...

Zoer-zero
Czyli co tam teraz wyprzedają...
Zebrałem informację o kilku mniej lub bardziej interesujących przecenach programów na iOS i Mac OS. [...]Zobacz więcej...

Co jest w środku (inaczej: gastrologia na iOS)

Gastrologia na iPhone i iPada
Jeżeli zastanawialiście się co jest w środku i dlaczego tak burczy to jest okazja aby dowiedzieć się za darmo...
Może to być też interesująca aplikacja dla gastrologów (mniej lub bardziej zaawansowanych ;-)) [...]

Zobacz więcej...

Czy pamiętasz? Pierwsza gra 3D na Maczka!

Zrzut ekranu 2011-07-07 (godz. 20.15.27)
Marathon 1 teraz na iPada!
Pamiętam jak szpanowałem tą grą przed PeCetwcami i ich Wolfensteinem. Nie dość, że to była pierwsza gra 3D (a na pewno pierwsza jaką poznałem) na Mac, to jeszcze działała na Motoroli (choć na PowerPC lepiej). [...]


Zobacz więcej...

Zrób sobie dzwonek (teraz za darmo)

mzi.lpndeoav.175x175-75
Jeżeli nie masz GarageBand (z pakietu iLife), a chciałbyś w prosty sposób zrobić sobie „dzwonek” do iPhona to jest okazja aby pobrać za darmo program, który nam to ułatwi. [...]


Zobacz więcej...

Zło znów szczerzy brązowe od nikotyny zęby!

Strzeż się Jailbreaga
Strzeżcie się!
Znów można „złamać” swoje urządzenie iOS za pomocą „zwykłej” strony WWW. Jailbreak znów czyha na nieroztropnych użytkowników. [...]Zobacz więcej...

iPhone 4/5s nadciąga?

Pytajnik
Kolejne plotki o nowym iPhone jeszcze w tym roku (a pomyśleć, że dopiero w maju stałem się szczęśliwym posiadaczem ponoć jednego z 200 wtedy w Polsce białego iPhone 4 ;-)) [...]Zobacz więcej...

Kosiarka dla Apple Fanboja?

Kosiarka iPhone
Gdyby nie poryte przez kreta trawniki (wolę trawnik al'a łączka niż al'a angielski) to byłoby to coś w sam raz dla mnie!Zobacz więcej...

Narzekacie na FCPX...

iMovie FNCP
Właśnie, narzekacie na iMovie HD Pro uuups. Final Cut Pro X? Ale wielu z Was by się nie pogniewało na takiego Final Cut'a na iPadzie? ;-) [...]
Zobacz więcej...

Dlaczego Jailbreak to Zuuuuoo! [aktualizacja]

Wirus_big
Jak wiele niebezpieczeństw czyha na użytkowników komputerów stacjonarnych to już prawie wszyscy wiedzą.
W świecie urządzeń mobilnych sytuacja niestety jest jeszcze gorsza. O ile użytkownicy komputerów w większości już coś słyszeli o niebezpieczeństwach czyhających an nich w sieci (choć często z tą wiedzą nic nie robią), to użytkownicy nowoczesnych telefonów i urządzeń mobilnych często nawet nie kojarzą ich z komputerami i informatyczno-sieciowymi zagrożeniami.
Stopień zagrożenia rośnie wraz z ilością „smartfonów” i wagą czynności jakie z ich pomocą wykonują użytkownicy. Sprawa już jest poważna: z naszych telefonów można wykraść prywatne dane, hasła (często używane w wielu kontach), dane bankowe. Można też nabić nam rachunek wysyłając w ukryciu wiadomości na wysokopłatne numery. [...]


Zobacz więcej...

Cockpit Recorder jeszcze dziś za darmo

Cockpit Recorder
Program dla tych co lubią nagrywać dowody własnych przestępstw (przekraczanie dozwolonej prędkości) ;-)
Oczywiście i do innych celów się nadaje. Dziś postaram się przetestować go na rowerze.
Ponieważ za darmo jest tylko jeszcze dziś, już o nim wzmiankuję. Jak się nie sprawdzi zostanie usunięty z iPhona...

Cockpit Recorder