Inny sposób na wspólne przypomnienia (i kalendarze)

Bujanie w iCloud
Pisałem już o możliwości zakładania i obsługi wielu kont iCloud np. w celu posiadania wspólnej listy z zakupami. W przypadku listy (przypomnień) i kalendarzy można zrobić to również inaczej.
Teraz gdy www.iCloud.com już działa oficjalnie i normalnie, możemy po zalogowaniu się na nasze konto iCloud w przeglądarce zaprosić inne osoby do naszej listy przypomnień lub kalendarza. Interesujące jest to, że o ile do wydarzeń w kalendarzu możemy zaprosić z osoby z poziomu iCal w komputerze lub iUstrojstwie to nie znalazłem możliwości udostępniania kalendarzy (przypomnień) w aplikacjach. Można to zrobić (wg mojej obecnej wiedzy) tylko przez www.iCloud.com.

Wygląda to tak:
Logujemy się na www.iCloud.com za pomocą swojego konta iCloud.
Po lewej przy kalendarzu lub przypomnieniach klikamy w ikonkę „jak pochylone WiFi” i dodajemy osoby jakie mają mieć dostęp do danej listy. Jeżeli mamy wszystko ładnie poukładane w naszej książce adresowej, czyli do osób mamy dodane ich adresy e-mail, które są ich loginami do ich kont iCloud to wystarczy wpisać nazwiska, jak nie to wpisujemy nazwy ich kont iCloud. Możemy też zdecydować o poziomie dostępu (tylko wyświetlanie lub wyświetlanie i edycja). Można też wysłać e-mail do danej osoby, ale nie jest to konieczne (najwyżej się zdziwi, że ma jakiś nowy „kalendarz” czy „listę zakupów”.

Konto „moje” z którego chcę udostępnić Przypomnienia...

Wspólne przypomnienia 1

Widok na koncie osoby wpisanej na listę.

Wspólne przypomnienia 2

Zależnie czy w ten sposób udostępniamy Kalendarze czy Przypomnienia to w iUstrojstwach pojawia się w odpowiednich programach. Na komputerze pojawiają się w iCal.