W iMessage wątek nam się nie urwie…

iMessage
Już kiedyś zachwycałem się iMessage (Wiadomości). Zachwyt wynikał z wygody i prostoty użytkowania oraz ceny (za darmo) przesyłania często bogatych multimedialnych treści między urządzeniami z iOS5.
Teraz kolejne radości wynikające z użytkownika iOS5
.

iMessage też działa „w chmurze”. Objawia się to tym, że nasz dialog rozpoczęty na jednym z naszych urządzeń możemy kontynuować na kolejnym. W takim przypadku odpowiedzi będą przychodziły na oba (i pewnie więcej też jak zajdzie potrzeba) nasze iUstrojstwa, aż do usunięcia dialogu z któregoś z nich. Warunkiem łączenia rozmów jest takie samo główne Apple ID w ustawieniach Wiadomości (adresy pod jakimi odbieramy wiadomości mogą być różne).
Czyli np. po powrocie do domu, możemy zacząć „korespondować” z wygodniejszego iPada (wystarczy WiFi i dostęp do internetu). Po prostu tworzymy nową wiadomość, wybieramy osobę z jaką prowadzimy „dialog” i już. Zarówno nasze wiadomości jak i odpowiedzi będą pojawiały się na obu urządzeniach. Tak samo potwierdzanie dostarczenia i odczytania będą się pojawiać i na iPhone i na iPadzie. Gdy znów sięgniemy po iPhona wątek „rozmowy” nam nie uleci…

Fajne!

iMessage iPhone iMessages iPad