Wolno Wam działał NET wczoraj wieczorem? To wina Apple!

Ruch w sieci iOS 7

Tak! To wina Apple! Wczoraj wieczorem koło godziny 19 wiele stron na serwerach w USA (np. Macworld) zaczęło dziwnie wolno się ładować…Z „dobrze poinformowanego źródła” dostałem informację, że w okolicach godziny 19:00 w sieci dystrybucyjnej głównego dostawcy usług sieciowych dla Apple (ale nie tylko, z usług tej firmy korzysta wiele poważnych firm i instytucji w USA, Polsce i wielu innych krajach) ruch zwiększył się ponad trzykrotnie!
Wyglądało to mniej więcej tak:

ruch-w-sieci-iOS-7

Oczywiście kojarzycie tę godzinę z momentem udostępnienia aktualizacji iOS przez Apple? To ruch do Polski. Nawet ja się nie spodziewałem tak wielkiego zainteresowanie aktualizacją do iOS 7 u nas.
Jeszcze raz popatrzcie na wykres i minutą ciszy okażcie współczucie dla użytkowników Androidów, którzy albo nie dostaną aktualizacji sowich systemów albo dostaną ją późno i okrojoną, albo nie wiedzą co to jest aktualizacja systemu i po co się ją robi ;-)
Wybaczcie Applowi wczorajsze niedomagania w dostępności aktualizacji i serwerów autoryzacji. Nie tylko ich serwery nie dawały rady, światowe łącza też były przeciążone w tym czasie ;-)