Tempo, tempo! iOS5 beta7 już jest

iOS5Beta7
Oznaczona: 9a5313e. Nadal nie jest to GM (Złota Matryca), co jak już kiedyś pisałem poddaje pod wątpliwość 7 września jako datę wypuszczenia iOS5 dla szerokiej publiki, ale aktualizacje delta (pobierane w urządzeniu) są coraz mniejsze (b7 już tylko około 70MB).Poza samym iOS zaktualizowano iTunes 10.5 do b7 (zawiera funkcję iTunes Match dostępną za wielką wodą), Apple TV do b6 i XCode.
Pierwsza różnica już przy pobieraniu (ale to chyba raczej sprawka beta 6). Przedtem pasek postępu nawet o skończeniu pobierania aktualizacji był opisany „pobieram…” co niepokoiło, bo posuwał się powoli. Teraz już są różne opisy podczas pobierania i podczas sprawdzania pliku.
Poprawiono w końcu zgłoszony przeze mnie już przy Beta1 błąd związany z wymuszaniem logowania przy niektórych stronach WWW np. routerów Vigor 2910 czy serwisy b2b ABC Data (strony z ramkami).
Nadal już w samym opisie beta 7 od Apple są informacje o znanych błędach tej wersj (ale już coraz niej). Trochę zmian dotyczy samych programistów iOS. Apple dodało do XCode i iOS5b7 możliwość sprawdzania własnej produkcji na wypadek użycia prywatnych API (za co Apple bije po łapkach). Teraz część weryfikacji deweloper będzie mógł przeprowadzić sam.