iPhone 3Gs: Android killer w USA?

Zrzut ekranu 2011-10-21 o 09.05.53

AT&T sprzedaje ogromne ilości iPhona 3Gs. Przypomnę, że w AT&T w USA jest on za darmo przy umowie na 2 lata (iPhone 4, 99$, iPhone 4s od 199$).AT&T podało, przy okazji omówienia wyników finansowych za poprzedni kwartał, że obecnie sprzedaje więcej aktywacji z iPhone 3Gs niż średnio z innymi telefonami. Cieszy się on tak wielkim zainteresowaniem, że mają już braki tego modelu w magazynach (w USA jest sprzedawany tylko w sieci AT&T). Nie podali liczb, ale twierdzą, że będzie to miało znaczący wpływ na dobry wynik finansowy AT&T w świątecznym kwartale.

A co nas to obchodzi?
Utrzymywanie w sprzedaży tak „starego” modelu jest bez precedensu we „współczesnej” historii Apple. Apple do tej pory po wprowadzeniu nowego modelu zawsze wycofywał poprzednika z oferty. Wyjątek zrobił właśnie dla iPhona 3Gs przy premierze iPhona 4. To już trochę dziwiło, ale zostało dobrze przyjęte przez rynek. Teraz iPhone 3Gs jest już dwa modele „do tyłu” i ciągle jest sprzedawany na całym Świecie. Dodatkowo najnowszy system iOS 5 działa na nim bardzo sprawnie (z maleńkimi okrojeniami w aparacie i przypomnieniach).
Obecni użytkownicy iPhone 3Gs (w tym ja) mogą mieć nadzieję, że ciągle sprzedawany model będzie jeszcze wspierany przez przynajmniej kolejny rok i być może nawet kolejna wersja iOS będzie na nich działała (choć obawiam się już większych ograniczeń, coś jak iOS 4 na iPhone 3G).
iPhone 3Gs może też stać się przynajmniej w USA zabójczą bronią przeciwko smartphonom innych firm, które często były oferowane tanio lub za darmo.
Bardzo jestem ciekaw jaki będzie wynik sprzedaży wszystkich iPhonów w tym kwartale. iPhone 4s sprzedaje się w zabójczych ilościach, ale jak widać nie jest to jedyny dobrze się sprzedający obecnie iPhone, suma sprzedaży może być ciosem dla konkurencji. Myśl o tym wprawia mnie Mac Wyznawcę w dobry nastrój z samego rana ;-)