Za oceanem testują już iTunes Match...

iTunes Match

Apple udostępnił dla deweloperów nową betę iTunes 10.5 beta 6.1 z zapowiadaną funkcją iTunes Match.
Co było do przewidzenia na razie nawet do testów zostali dopuszczeni tylko deweloperzy z USA. Po okresie testowym ich kolekcje i tak zostaną usunięte z bazy iCloud i będzie trzeba skanowanie biblioteki muzycznej uruchomić jeszcze raz, ale dostaną za testowanie dodatkowe 3 miesiące gratis ;-)

Ważne informacje dla przyszłych użytkowników iTunes Match (niestety nam w Polsce chyba jeszcze długo przyjdzie na to poczekać):
  • Usługa ma kosztować 24,99$ rocznie i będzie odnawialna automatycznie (w każdej chwili można zrezygnować).
  • Do biblioteki Match można dodać wirtualnie do 25 000 utworów. Utwory kupione w iTunes Store nie są liczone (są „gratis” w chmurze już teraz).
  • Do konta można przypisać maksymalnie 10 urządzeń (łącznie komputerów i iOS), ale w tej liczbie nie więcej niż 5 komputerów. Czyli np. 5 komputerów i 5 iPhonów, 3 komputery i 7 iPhonów (iPadow) ale nie 3 iPady i 7 komputerów.
  • Dodawać urządzenie z rożnym Apple ID można nie częściej niż co 90 dni.
Na czy m to polega?
iTunes Match skanuje naszą bibliotekę muzyczną i sprawdza czy utwory w niej zawarte mają swoje odpowiedniki w potężnej bazie muzycznej Apple iTunes Store. Nie jest sprawdzane pochodzenie plików muzycznych (domniemane jest ich pochodzenie z legalnie kupionych przez nas płyt CD itp.). To co zostanie „dopasowane” będzie osiągalne z iCloud na każdym z naszych do 10 urządzeń przypisanych do konta w najlepszej jakości jaką Apple dysponuje, nawet jak nasz plik był podłą MP3 160Kbod. To rozwiązanie uwalnia nas od czasem tygodniowego ładowania biblioteki muzycznej do „Chmury”.

Niestety określenia „nas” mocno nadużyłem, bo na razie jak już się skarżyłem dłogo w Polesce na jej uruchomienie poczekamy (nawet uruchomienie iTunes Store w PL nie gwarantuje, że od razu Match zacznie działać).
Ja również niestety mogę obejrzeć te cukierki jedynie przez szybkę i się trochę poślinić…