iTunes Match w PL wcześniej niż się spodziewamy?

iTunes MachTakie coś się w polskim iTunes Store pojawiło dopiero co… Pomyłka? A może jednak będzie znacznie wcześniej niż się spodziewałem?Aktualizacja
: Niestety, z polskiego iTunes Store zapowiedź „Match” tak samo nagle jak się pojawiła to i zniknęła.

To mogło by być dobre zagranie ze strony Apple. Może rynek i niewielki, a ponoć piractwo znaczne ale iTunes Match to pewien wytrych aby światek muzyczny choć częściowo powetował sobie straty „na piratach”.
Dla przypomnienia: działa to tak, że iTunes przeczesuje naszą bibliotekę i sprawdza po nazwach utworów i innych „śladach” czy czasem w swojej bazie Apple nie ma odpowiedników naszej muzyki (przy domniemaniu niewinności chodzi o nasze legalnie zgrane z legalnie posiadanych nośników utwory, ale to nie będzie sprawdzane). Jeżeli znajdzie dopasowania, to na wszystkich naszych urządzeniach przypisanych do tego konta będziemy mieli dostęp do naszych utworów (w jakości z bazy Apple), ale bez ładowania ich do Apple całymi tygodniami. Po prostu będą one nam podawane z biblioteki iTunes Store.
A gdzie tu coś dla wytwórni? Ano ta usługa iTunes Match będzie płatna w USA 25$ rocznie. Pewnie sporo z tej kwoty dostaną wytwornie.
Ja bym się raczej skusił na taką usługę za tą „drobną” opłatą. A wy?
Zrzut ekranu 2011-10-19 o 10.10.01