Mikrofony od iRig czyli ratunek dla podcastera i nie tylko

iRig Mic

Wiecie, że biorę udział w dwóch podcastach (Pear 2 Pear i Jabłecznik). Jednak do niedawna sporo słuchaczy narzekało na jakość dźwięku mojej ścieżki. Działo się to z powodu używania jako mikrofonu zestawu słuchawkowego od iPhone. Teraz będzie inaczej…
Inaczej bo lepiej!
A to dla tego, że wpadły w moje ręce mikrofony firmy IK Multimedia dostarczone przez jej przedstawiciela na Polskę: Audio Factory.

Pierwszy z nich to analogowy mikrofon przeznaczony specjalnie do iUrządzeń ale działający również z nowszymi modelami komputerów Apple (tych co współpracują ze słuchawkami od iPhone).

iRig Mic bo o nim mowa to sprzęt o dobrych parametrach, świetnie wykonany i robiący bardzo solidne wrażenie, którego nie traci podczas użytkowania.
Mikrofon podpinamy w złącze słuchawkowe ale z racji wbudowanego „rozgałęziacza” nadal mamy dostęp do liniowego wyjścia dźwięku co jest bardzo ważne jeżeli stosujemy oprogramowanie do efektów w czasie rzeczywistym. A jest w czym wybierać począwszy od programów IK Multimedia przygotowanych specjalnie dla urządzeń iRig po programy niezależne. Mamy też bogaty zestaw programów do rejestracji i przygotowania „dźwięków”.

iRig Mic

W iRig Mic możemy ustawić trzy poziomy czułości zależnie od tego jakie dźwięki chcemy rejestrować. Najniższa czułość przydaje się przy nagrywaniu głośnych instrumentów jak perkusja czy wzmacniacz gitarowy. Średni nadaje się do śpiewu i przemówień. Najwyższy do cichych lub odległych rozmów i np. odgłosów środowiska.
Ja przy nagrywaniu podcastów z racji konieczności zachowania swobody ruchów wybierałem czułość wyższą aby móc być oddalonym od mikrofonu na 20-30 cm. Ale ustawienia czułości w mikrofonie i aplikacji rejestrującej należy dobrać indywidualnie do potrzeb i sytuacji.

Jeżeli temat Was zaciekawił więcej o mikrofonie i jego parametrach dowiecie się z mojego opisu:
iRig Mic czyli dlaczego już nie muszę zazdrościć gitarzystom…

Polecam też polskie profile społecznościowe iRig na Twitterze i iRig na Facebooku na których możecie uzyskać porady co do sprzętu i znaleźć różne ciekawostki.

iRig Mic

Ponieważ mam jeszcze do dyspozycji iRig Mic HD to spodziewajcie się dalszego ciągu testów ;-)