iSource trafia pod skrzydła ABC Data!

iSource trafia pod skrzydła ABC Data!
Tuż przed Świętami w polskim światku dystrybutorów Apple zrobiło się gorąco.
Potomek najstarszej i przez lata jedynej firmy dystrybuującej produkty Apple (legalnie) na terenie Polski (dawniej SAD Apple IMC Poland) czyli iSource zmienił właściciela!Jeden z większych dystrybutorów sprzętu IT w Polsce (i nie tylko): ABC Data ogłosił, że podpisał wczoraj (2013-12-23) umowę inwestycyjną na kupno akcji iSource za 15,5 miliona zł. Obie firmy od wielu lat współpracowały ze sobą (w zasadzie od czasu wydzielenia iSource ze struktur SAD Sp. z o.o.). Teraz ta współpraca przeszła na wyższy szczebel. ABC Data zaczął w ten sposób bezpośrednio konkurować z drugim oficjalnym (i znacznie „młodszym” niż SAD/iSource) dystrybutorem Apple w Polsce: AB S.A. z Wrocławia. Firma AB S.A. jest również wiodącym i mającym wieloletni staż (tak jak ABC Data działającym od 1990 r.) dystrybutorem IT (i nie tylko).

W komunikacie znajdującym się na stronie ABC Data można wyczytać:
Zarząd ABC Data S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym [2013-12-23] zawarł w Warszawie umowę inwestycyjną z Accession II Limited z siedzibą w Nikozji, Accesion II Investment Capital Limited z siedzibą w Nikozji oraz AKJ Capital S.A. z siedzibą w Warszawie, dotyczącą zakupu 100% akcji spółki iSource S.A. z siedziba w Warszawie, dystrybutora produktów Apple w Polsce.
Ustalona przez strony cena za wszystkie akcje iSource S.A. wynosi około 15,5 mln złotych i może zostać powiększona o nie więcej niż 2,5 mln złotych w wypadku spełnienia celów biznesowych przez obecny Zarząd iSource S.A. w terminie do końca października 2014 roku. Część transakcji zostanie rozliczona w akcjach własnych Spółki.
Zawarta umowa ma charakter warunkowy. Szereg warunków zawieszających jej wykonanie ma charakter techniczny. Warunkiem zawieszającym jest również udzielenie przez Prezesa Urzędu Ochrony i Konkurencji zgody na transakcję lub brak decyzji oznaczający w określonym ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów sposób zgodę na zawarcie transakcji.


Interesujące jakie są (były) powiązania kapitałowe „polskich” dystrybutorów Apple ;-)

Przypominam, że iSpoty należą do SAD sp. z o.o. a nie do iSource bezpośrednio.

Dla mnie to przejęcie to koniec pewnej historii (ale baz żalu czy sentymentów).Informacje okazały się przydatne?
Daj znać znajomym o tym wpisie i zrób to po applowsku ;-)
MacWyznawca udostępnij wpisMacWyznawca udostępnij wpis