Pobujać w obłokach: Wiele kont iCloud

Bujanie w iCloud

Po posadzeniu iOS5 GM na iPhone mojej dziewczyny pomyślałem, sobie że fajnie było by mieć wspólną listę zakupów, ale osobne główne konta iCloud. Da się…ZOBACZ TEŻ INNY SPOSÓB NA WSPÓLNE PRZYPOMNIENIA I KALENDARZE

Apple się chyba tym nie chwali specjalnie, ale możemy mieć kilka kont iCloud. Jak i w jakim celu je zakładać? Np. aby mieć wyżej wymienioną wspólną listę zakupów, ale powodów może być znacznie więcej. Jak? Prosto…

Wchodzimy w Ustawienia.
Widzimy tam „dla zmyłki” ustawienia iCloud, ale te dotyczą głównego konta. Nas interesują ustawienia Poczta, kontakty, inne wchodzimy tam.

Dodawanie konta iCloud 1

Wybieramy: Dodaj konto i potem oczywiście iCloud. I zależnie od potrzeb podajemy Apple ID lub zakładamy nowe w kilku prostych krokach.

Dodawanie konta iCloud 2Dodawanie konta iCloud 3Dodawanie konta iCloud 4

Dodatkowe konto iCloud ma trzy ograniczenia, nie można na nim robić archiwum, nie ma strumienia zdjęć i nie przechowuje danych programów. Te funkcje dostępne są tylko na koncie głównym. Wszystkie inne funkcje (Poczta, Kontakty, Kalendarze, Zakładki w Safari, Notatki i Znajdź iPhone) są dostępne i konfigurowalne.

iCloud konto dodtkowe wyjaśnieniaiCloud konto dodtkoweiCloud konto głowne

Teraz wystarczy zdecydować, które z dostępnych funkcji nasze iUstrojstwo ma synchronizować z tym kontem.

Tych dodatkowych konta można mieć kilka zależnie od potrzeb. Np. jedno na kalendarze spotkań ze współpracownikami, jedno na listę zakupów i wspólne notatki z domownikami… Zastosowań tu widzę sporo.

W programach systemowych, które używają iCloud dodatkowe konta pojawiają się na liście i możemy dodatkowo nimi zarządzać. Np. w przypomnieniach wygląda to tak:

Przypomnienia-konta

Pomimo, że jeszcze dwa dni iCloud jest oficjalnie w fazie beta to od kilku tygodni działa bardzo sprawnie, w zasadzie tak dobrze jak dobrze działa sieć internet w jakiej zasięgu się aktualnie znajdujemy.

Uwaga: Konta iCloud są na szczęście niezależne od naszego ID w App Store i iTunes Store.