Kalkulator dla prawdziwych twardzieli

QSCalcRPN kalkulator dla prawdziwych twardzieli

Zaczęło się tak: gdy Mac Wyznawca studiował (a było to na samym początku lat 90 zeszłego wieku), kalkulatory nawet na politechnice wśród studentów były rzadkością.Powodowało to konieczność pożyczania kalkulatorów od kolegów co było posiadaczom kalkulatorów raczej nie na rękę zwłaszcza podczas kolokwiów (pożyczysz, nie masz, nie pożyczysz będziesz napiętnowany).
Mnie z opresji wybawiła oferta sprzedaży „popsutego” kalkulatora HP (nie mail klawisza „równa się” nie można było nic policzyć) za okazyjne pieniądze (równowartość tylko jednego miesięcznego stypendium). W moich rękach już po transakcji kalkulator zadziałał bo miałem jakieś pojęcie o Odwrotnej Notacji Polskiej w jakiej większość kalkulatorów HP liczy do dziś. Kalkulator był wspaniały! Nie dość, że solidny i z ogromem funkcji, to nikt go nie chciał ode mnie pożyczać, a ja zachowałem twarz. I tak zaczęła się moja miłość do RPN. Teraz dużo wolniej liczy mi się na zwykłym kalkulatorze z zapisem algebraicznym.
Gdy kupiłem pierwszego iPhona szokiem był dla mnie brak opcji RPN w jego kalkulatorze, co spowodowało, że jak już się wziąłem za programowanie dla iOS kalkulator był pierwszym programem jaki napisałem (zresztą nic trudniejszego wtedy raczej bym nie zrobił). Tak powstał QSCalcRPN dwa lata temu.
Aktualizację właśnie tego programu wziąłem jako pierwszą na warsztat po półrocznej przerwie w programowaniu (to tłumaczy również mniejszą częstotliwość wpisów Mac Wyznawcy na tej stronie)
Kalkulator nadal wykonuje tylko 4 działania (obecnie więcej mi w zasadzie nie potrzeba), ale doczekał się wersji na iPada, zgodności z iOS od 3.1 do 5.1 i ma wbudowany prosty notesik do sporządzania i wysyłania notatek z kalkulacji bez opuszczania programu.

Zachęcam do pobrania (za darmo) i pobawienia się RPN, może i Wam się spodoba. Przy okazji jak jakiś baner z reklamą Was zainteresuje możecie w niego puknąć ;-)

QSCalcRPN prosty kalkulator RPN dla iOSpage1-1005-full