„Strumień zdjęć” w iOS 7 znacznie użyteczniejszy!

Strumien zdjec nowości w iOS 7
Strumień zdjęć pojawił się w iOS 5. W iOS 6 pojawiły się „strumienie dzielone” czyli mogliśmy strumieniem przesłać zdjęcia znajomym i publikować na stornie w iCloud. W iOS 7 pojawiło się coś więcej, drobiazg jaki znacznie zwiększył użyteczność tej funkcji.Nowy wpis związany z tematem, który pozwoli nam odzyskać sporo miejsca w iPhone: 16GB… jak żyć? Czyli zdjęcia i filmy w iCloud.

Cała aplikacja od zdjęć w iOS 7 została znacznie udoskonalona ale teraz skoncentrujemy się na Strumieniach.
Najważniejszy moim zdaniem dodatek to możliwość dodawania do dzielonego strumienia, zdjęć (i filmów) przez wszystkie zaproszone do niego osoby. Teraz zmożemy robić strumienie tematyczne np. z jakiejś imprezy i wspólnie dodawać do jednego strumienia zdjęcia z niej ku uciesze wszystkich.

Kolejna nowość do możliwość dodawania i przesyłania za pomocą strumieni filmów.

Zaczynamy tak:
Dodajemy nowy strumień w aplikacji Zdjęcia (na dole wybieramy Udostępniane i na górze „plus”). Potem nazywany nasz nowy strumień i dodajemy do niego zaproszone osoby.

Strumien-zdjec-iOS7-1Strumien-zdjec-iOS7-2

Następnie decydujemy czy subskrybenci mogą dodawać zdjęcia i filmy oraz czy chcemy udostępnić materiały publicznie za pomocą strony w iCloud.

Strumien-zdjec-iOS7-5

Strumień może być oczywiście jednoosobowy. Przyda się do szybkiej publikacji zdjęć i filmów przez WWW w iCloud.
Do strumienia dodajemy zdjęcia (filmy) za pomocą „plusa” lub przez wybranie jednego lub więcej i dodanie ich z panelu udostępniania.

Strumien-zdjec-iOS7-4Strumien-zdjec-iOS7-3

Każdy z subskrybentów może ze strumienia kasować swoje materiały oraz komentować wszystkie (i „polubiać”). Tylko zakładający strumień może kasować co chce oraz dodawać i usuwać subskrybentów.

Strumien-zdjec-iOS7-6Strumien-zdjec-iOS7-8

A teraz zobaczcie mój przykładowy strumień udostępniony publicznie (już bez cenzury kto-zacz ;-))

Szczeniaki-słodziakiInformacje okazały się przydatne?
Daj znać znajomym o tym wpisie i zrób to po applowsku ;-)
MacWyznawca udostępnij wpisMacWyznawca udostępnij wpis