techBASIC czyli programowanie bez XCode (konkurs)

techBASIC-ikona
Zawsze lubiłem programować… zaczęło się na początku lat 80 zeszłego wieku. Pisałem wtedy programy w BASIC na kartce papieru w kratkę i chodziłem do znajomego który miał ZX Spectrum aby sprawdzić czy działają. Zazwyczaj (choć pisane z pamięci) działały. Kolejnym etapem było własne Atari 800XL. Tu już wybór języków był większy. Programowałem w Atari BASIC, Action, a nawet w prawdziwym C!Następnie na Atari ST nie udało mi się programować lecz odbiłem to sobie na Amidze: Micrsoft BASIC [!], Pascal, C i asembler Motoroli. Po Amidze i zakupie Macintosha nastąpiła długa przerwa (bo pisanie perygramów w php nie sprawiało mi wielkiej przyjemności i nie będę tego uwzględniał). Zmiana nastąpiła w 2009 roku gdy zdecydowałem się poświęcić 99$/rok aby móc instalować własne programy na własnym iPhone (i mieć dostęp do ich umieszczania w App Store choć wtedy nie było to ważne). Zacząłem uczyć się programowania w ObjC i XCode. No i znów się zaczęło! Co prawda umieszczając swój pierwszy program w App Store rozumiałem tylko jakieś 40% kodu jaki w nim napisałem (lub skopiowałem z przykładów) ale działał i do teraz jest dostępny (QSCalcRPN), czyli głowa do góry! Też dacie radę ;-)

Niedawno na Apple-User.pl opisałem jak zacząć przygodę z techBASIC. Warto przeczytać jeżeli macie ochotę wg. zasady „Programować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej” napisać jakiś program: techBASIC czyli programowanie na iOS (prawie) dla każdego.

Teraz przyszedł czas na konkurs z nagrodami!
Nagrody w postacie kodów na darmowe pobranie techBASIC dostarczył sam autor programu i książki „Projekty elektroniczne na iPhone i iPad. Niekonwencjonalne gadżety z technologią Arduino i techBASIC”

A o szczegółach konkursu przeczytacie tu:
techBASIC konkurs! „Programować każdy może…”

techBASIC-konkurs-ikona